Wpis z mikrobloga

  • 0
@imargam_2137 Z tyłu na deklu jest numer seryjny. Jak pokażesz zdjęcie dekla, to można z dokładnością do dekady określić rok produkcji (czyli wyjdzie np. '83 lub '93 i różnicy już po samym numerze nie stwierdzisz, ale wiesz, że 3 na końcu daty). Są na necie kalkulatory do rozkodowywania tych numerów.
  • Odpowiedz
  • 0
@imargam_2137 Bardziej obstawiałbym ten '88, bo stylówa bliższa tamtym latom. Mój rówieśnik ;). Warto go zachować. Znasz jego historię?
  • Odpowiedz
  • 0
@Del: nie bardzo, koledzy mojego ojca którzy po szkole zamiast pójść do pracy zostali na ławce z piwkiem przynosili mu często za grosze takie fanty żeby mieć za co się napić i ten Seiko jest jednym z tych fantów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@imargam_2137: Ja bym nie naprawiał; to jest automat więc będą występować odchylenia czasowe przez braki wystarczającej mocy, co prowadzi do spowolnienia ruchu wskazówek. Jest on już stary, więc pewnie sporo rzeczy będzie z nim do roboty, jak uszkodzenie wirnika, oraz problemy z naciąganiem sprężyny. W dodatku posiada on datownik, mogą wystąpić problemy z ich działaniem. Te skomplikowane mechanizmy mają więcej ruchomych części.
Ten zegarek zapewne ma wytarte powłoki, delikatne odpryski, rysy
  • Odpowiedz