Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chciałem się zapytać o klawiaturę. Dotychczas korzystałem z wbudowanej w laptopa (Lenovo ThinkPad t15) i bardzo mi odpowiada ta klawiatura, jednak z racji dodatkowego monitora, dosyć problematycznie się korzysta z tej klawiatury (jednocześnie dla ekranu laptopa i dla monitora). Posiadam klawiaturę Genesis Thor 300 na przełącznikach outemu Red, jednak nie do końca mi podchodzi ta klawiatura (z racji tego że jest dość gruba, nadgarstki mam dość mocno wygięte, a co najważniejsze, klawisze "łapią" gdzieś od około połowy wciśnięcia i o wiele częściej popełniam błędy podczas pisania - przypadkowo zahaczam klawisz obok i wyłapuje on wciśnięcie). Zastanawiam się jak to wygląda w klawiaturach mechanicznych - to że są opcje niskoprofilowe to wiem, nie wiem natomiast czy to jest typowe działanie tych klawiatur, że wystarczy nacisnąć klawisz nawet nie do połowy i już jest wyłapane kliknięcie (podczas gdy mam wrażenie że ta laptopowa działa dopiero jak nacisnę klawisz do końca albo prawie do końca). Nie wiem, czy w takiej sytuacji jednak lepszą opcją nie byłaby zwykła membranowa klawiatura niskoprofilowa, bo mechaniczne działają dokładnie w taki sposób że nie trzeba naciskać klawisza do końca.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
#klawiaturamechaniczna #klawiatura #programista #homeoffice