Wpis z mikrobloga

udało się komuś z Was wymienić ramkę APRS z ISS?
wlazłem ostatnio specjalnie na dach zakladu pracy, ustawilem poprawny path, mialem piekny przelot widoczny gołym okiem na wysokości 47*, i.. #!$%@?łem częstotliwości, bo wpisałem RX/TX 145.825 zamiast 144.825 XD

no i zamiast baofenga o którego pytałem, kupiłem Anytone 878UVII+ - ciekawe radio, ale nie dla początkującego. ktoś, kto nie mial kontaktu powiedzmy z OpenGD77, ktore jest latwiejsze i mniej zbugowane, zgłupiałby i nie ogarnal co trzeba w nim zrobic, zeby normalnie korzystać.

#krotkofalarstwo #pmr ( na zachęte ) #nasluch ( na zachęte )
  • 9
  • Odpowiedz
@acropora nie robiłem tego, ale spróbuję. Też mam tego anytone, kupiłem jako początkujący i nie wiem co się dzieje XD masz rację że nie na początek. W dmr w ogóle nie wszedłem, tylko analog.
  • Odpowiedz
@kamilspl: jak coś chcesz wiedzieć to pytaj, rozgryzłem dziada na wylot, łącznie z tym że po kupnie nie miałem pełnego menu, musiałem przez CPS wgrać pusty codeplug i dopiero widziałem bluetooth, aprs, digi mon, i wszystkie opcje które powinny tam być. działa bez problemu z bezprzewodowymi słuchawkami ( Sony WH1000XM4 ) i sprawdzajac w Echo na DMR jest bardzo ładna modulacja.
  • Odpowiedz
@acropora: chetnie udostepnie również swój codeplug skonfigurowany do dzialajacego APRS analogowego, ale przemienniki mam tylko Lubelskie i coś z Warszawy, gdzie jade tam dopisuje.
  • Odpowiedz
@acropora ja z kolei znarnowalem chyba cały dzień i mam przemiennik z całego kraju. Lista trochę stara ale zrobię w któryś weekend update. Dzięki, będę pytał.
  • Odpowiedz
@NewEpisode: mialem GD77 z OpenGD77 i nie ma podjazdu, at zjada na śniadanie funkcjonalnoscia, bateria i czuloscia odbiornika, tamto radio bylo gluche przy obecnym. no i analogowy aprs, główny powód zakupu - dziala wzorowo
  • Odpowiedz