Wpis z mikrobloga

Hejka, zacząłem zastanawiać się nad zrobieniem kursu na spawacza i miałbym kilka pytań, mianowicie:
1. Czy na tym kursie da się faktycznie nauczyć spawać?
2. Jest opcja zrobienia naraz mig/mag ?
3. Jakie ogólne macie doświadczenia po tych szkoleniach ?
#spawanie #kursy #szkolenia #nauka
  • 8
@kudloford: 1. Możesz się nauczyć jak się butle wymienia oraz gaz, ew. jeszcze jak ciąć przecinarką taśmową, spawać na kursie się nie nauczysz bo to nauka na kilka lat.
2. Możesz, ale i tak nikt cię nie weźmie do spawania aluminium po kursie.
3. Jak wcześniej nie spawałeś tylko idziesz pierwszy raz to będziesz miał ciężko zanim zrozumiesz jak ustawiać spawarkę czy jak patrzeć podczas spawania.
@kudloford: Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz, to jest nauka na lata a nie miesiące. Skup się po prostu na magu, miga odpuść. Na kursie i tak za wiele ci nie podpowiedzą, ja jak byłem to coś tam podpowiadałem typkom bo startowali od zera, pierwszy raz. Jak będziesz miał kogoś ogarniętego kto będzie ci udzielał wskazówek to imo warto, nawet dla siebie.
@kudloford: coś tam słyszałem, że są kursy, gdzie za +10k faktycznie Cię nauczą spawać, te tanie są dla papieru, taki papier po kilku latach „na telefon” się wyrabia. Jeden załapie odrazu o co chodzi w spawaniu, drugi po roku nie będzie ogarniał ¯\(ツ)/¯ Możesz zrobić odrazu dwa kursy na mig/mag, ale to bez sensu, znajdź pracę, gdzie Cię przyjmą po kursie i zobacz jakich papierów wymagają, pogadaj z nimi i wyrób,
@Szimu: Z tymi kursami za 1500 zł to prawda. Jak robiłem podstawowego maga to goście po miesiącu mieli problem ustawić spawarkę do pozycji nabocznej w pachwinie mimo że praktykę mieli w zakładzie, nie w ośrodku. Już pomijam sam fakt że egzamin nie był w pionie a tylko w pozycji podolnej ( ͡° ͜ʖ ͡°). No ale zapłacone to każdy zdaje.