Wpis z mikrobloga

@donmuchito1992 usłyszałem to! W końcu! debata publiczna i polityczna wyznaczyla azymut: Silna Ukraina to silna Polska! Jest poparcie polityków i mediów z tego co zauważam (TVN24 niestety tylko taki kanał informacyjny) :D

- Prezydent mówi o poparciu

- Premier to samo

- Sikorski w Czechach

- Debata publiczna też nabiera rumieńców

Na przekór #!$%@? i malkontentom, którzy robią wszystko, żeby poróżnić Polaków z Ukraińcami i Polaków z Polakami. Wszystko idzie dobrym torem, oby tak dalej!

Dzięki Wam wszystkim, którym sprawa ukraińska a przede wszystkim polska nie jest obojętna!

#ukraina #ua #don #polska #polityka ##!$%@?
  • 11
  • Odpowiedz
@Pancernik-Kulowaty_1: Ja miałem wstępnie negatywne zdanie, ale szybko je zmieniłem. Między innymi dzięki sprawnym relacjom @donmuchito1992 którego poglądy są bardzo sensowne. Piana powinna być naszym towarem eksportowym, bo bijemy ją (również i tutaj) najlepiej na świecie (-:

Polska jest dla Ukrainy 5 państwem jeśli chodzi o wielkość interesów jakie robimy. Myślę, że to co się tam stało to szansa solidnego awansu, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że Rosja znów zamknęła rogatki
  • Odpowiedz
@kompocki: Oczywiście, że tak, trzeba tylko skutecznie na każdym kroku i konsekwentnie (co i ja czynię) uciszać tych krzykaczy o banderowcach i UPA, bo oni w istocie rozpieprzają ten potencjał, który dzisiaj nam daje Ukraina!

Wspomnę jeszcze to tym, że tą robotą jaką wykonuje Polska w ramach Ukrainy zyskuje w oczach opinii międzynarodowej i pnie się po szczeblach sternictwa i liderowania w tej części Europy i całego Globu. Ponadto, wyczyszczona z
  • Odpowiedz
@Pancernik-Kulowaty_1:

A może by dotarło że to o banderowcach to prawda?

wyczyszczona z wpływów rosyjskich


http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32857/ukraina_infografika_poprawiona_2.jpeg

Rozumiem że chcesz zukrainizować całą mniejszość rosyjską?

Rosjanie od lat nie działają na rzecz destabilizacji naszego regionu poprzez cichą propagandę i łapanie tych słabych


Rosjanie grają na rozpad(m.in. poprzez pokrętne finansowanie svobody przez prorosyjskich oligarchów) ukrainy przez wywołanie konfliktów etnicznych i wszyscy popierający majdan się do tego przyczyniają.

Nie mamy żadnego interesu we wspieraniu ukrainy,
  • Odpowiedz
@danin: a czy ja gdzieś utrzymuję, że to nieprawda?! Taa, "silna Ukraina = silniejsza konkurencja" Wy narodowcy (w pewnych aspektach bardzo Was szanuje), macie do siebie to, że wszystko przekuwacie w konflikt i konkurencję. Silna Ukraina to żadna dla nas konkurencja tylko rosnące stosunki gospodarcze i odciągnięcie rosyjskich wpływów za wschodnią granicę Polski bo nie powiesz mi chyba, że "wczorajsza" (ta sprzed rewolucji/przewrotu/Bóg wie czego jeszcze) Ukraina to w istocie nie
  • Odpowiedz
Rozumiem, że byłeś i widziałeś. Kończymy, Ty wyraziłeś swoje racje a ja swoje, przed nami impas, a więc nie ma sensu tego ciągnąć. Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@Pancernik-Kulowaty_1: cieszysz się, że aktualny prezydent i premier coś tam sobie gadają? Ile kłamstw już Polakom wcisnęli, ile razy grali pod publiczkę? Nadal wierzysz w to, że ich rozmowy mają jakieś znaczenie i coś z nich wyniknie?
  • Odpowiedz
@Elitek: cieszę się, bo widać, że Ci ludzie w tej sytuacji zdają się postępować w miarę odpowiedzialnie i rozsądnie - co nie oszukujmy się rzadko ma miejsce. To nie tylko "gadanie" (jak to ująłeś) Prezydenta i prezesa Rady Ministrów, ale też szefa MSZ i po mału liczę, że jednogłośne stanowisko społeczeństwa polskiego, co ma tutaj ogromne znaczenie chociażby w wojnie informacyjnej i postrzeganiu tych wydarzeń, ale również towarzyszących. To wszystko jest
  • Odpowiedz
@Pancernik-Kulowaty_1: Rozumiem o co Ci chodzi, ale jestem do tego po prostu inaczej nastawiony, bardziej pesymistycznie. Nie pamiętam kiedy ta para zrobiła coś dobrego dla Polski. Odbieram to raczej jako sytuację: słupki spadają czas się pokazać w mediach.
  • Odpowiedz
@Elitek: Jako Polak rozumiem Twoje obawy. Uważam jednak, że poparcie wyborcze w większym stopniu determinuje polityka wewnętrzna aniżeli zewnętrzna (no może nie aż tak, ale wydaje mi się, że w przypadku UA to się akurat sprawdza). Polacy chcą pracy, dobrych dróg i pewnej przyszłości przede wszystkim, Ukraina ich aż tak nie interesuje - chociaż powinna i wszyscy powinniśmy zgodnie popierać stanowisko Polski wobec Ukrainy. Pewna przyszłość Polaków o której wspominałem to
  • Odpowiedz