Wpis z mikrobloga

Narandra Modi Stadium to stadion do krykieta, który mieści się w indyjskim Ahmadabadzie. Aktualnie jest to największy stadion do krykieta na świecie, może on pomieścić maksymalnie 132 tysiące osób. Obiekt przeznaczony jest do spotkań międzynarodowych jak i krajowych. Jego otwarcie nastąpiło w roku 2021 po prawie pięciu latach budowy, za projekt odpowiadała australijska firma Populous. Wykonanie obiektu pochłonęło około 100 milionów dolarów.

#necrobook #stadiony #cudaarchitektury
Loskamilos1 - Narandra Modi Stadium to stadion do krykieta, który mieści się w indyjs...

źródło: narrhx

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 3
@Loskamilos1: Od roku 1982 do 2015 w miejscu tym funkcjonował Sardar Patel Stadium, dużo mniejszy obiekt mogący pomieścić w swoich najlepszych latach(czyli po małej rozbudowie w 2006 roku) 54 tysiące osób. W 2015 roku miejscowa federacja krykieta postanowiła zrealizować marzenie o wybudowaniu największego stadionu na świecie. Jego ofiarą miał paść stadion w Ahmadabadzie, przeznaczono go bowiem do wyburzenia.
Loskamilos1 - @Loskamilos1: Od roku 1982 do 2015 w miejscu tym funkcjonował Sardar Pa...

źródło: ssrar

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 3
@Loskamilos1: Jeśli chodzi o największy stadion do gry w krykieta, Narendra Modi Stadium zrzucił z pozycji lidera australijski Melbourne Cricket Ground. Jeśli o najwyższą frekwencję, ta miała miejsce w maju 2022 roku, kiedy to w czasie finału mającego zadecydować o mistrzu krajowej ligi na stadionie zgromadziło się około 105 tysięcy widzów. W tym roku stadion stanie się areną Mistrzostw Świata w krykieta, które odbędą się już w listopadzie.
Loskamilos1 - @Loskamilos1: Jeśli chodzi o największy stadion do gry w krykieta, Nare...

źródło: mamsvgth

Pobierz
  • Odpowiedz