Wpis z mikrobloga

nie ma sensu takie rozwiązanie, SLI już się nie robi przez co mało która gra wspiera takie rozwiązanie, już lepiej se kupić lepsza kartę
  • Odpowiedz
@Patrix4146: Miałem SLI, więc podam problemy jakie są z tą technologią:
- W grach są szarpnięcia, nie masz płynności jak przy jednej mocniejszej karcie
- Nie każda płyta to wspiera, muszą być wspierane przynajmniej dwa porty PCI-E 8x, nawet chipsety Intela od Z490 przestały to wspierać, czy od procków 10 gen.
- Potrzebny mocny zasilacz.
- Dalej masz tyle pamięci ile ma jedna karta czyli 8 GB, pamięci w SLI
  • Odpowiedz
@Patrix4146 Nie opłaca się, wiele nowych gier tego nie obsługuje i zysk wydajności będzie marginalny, a są i takie co w ogóle się nie odpalą.
Juz chyba lepiej byłoby kupić 3070 albo RX6700 XT, nie mówiąc o mocniejszych kartach.
  • Odpowiedz
Juz chyba lepiej byłoby kupić 3070


@Jerry664: Nie lepiej, bo to tylko max 25-30% więcej mocy. Lepiej iść już w RTX 3080 przy którym przyrost mocy jest na poziomie 60-70%.
  • Odpowiedz
@Patrix4146: Tak jak wyżej mówią, SLI to martwa technologia która miała mnóstwo problemów, nie była wspierana przez większość gier, a tym bardziej nie jest wspierana teraz. Nvidia uśmierciła SLI przy serii 30 i lepiej jest po prostu kupić lepszą, nowszą kartę, bo przyrost wydajności jest znacznie większy niż przy SLI, a do tego doświadczysz go wszędzie bez problemów.

Tak analogicznie, czy wolałbyś w Maluchu dołożyć drugi taki sam silnik z
  • Odpowiedz
@Pabick: ja nie wiem jakim cudem to jest minimum do grania w fhd kiedy gram na 3070 w 4k z dlss na średnich a w 1440p mam zawsze 120fps (nie licząc srajfilda). Może po prostu nie jestem makakiem walącym wszystko na ultraextreme, żeby zarżnąć kartę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz