Wpis z mikrobloga

#rzeszow
Hej Mirki.
Na ul. Geodetów w Rzeszowie na wysokości Respan/Full Market jest po obu stronach ulicy płatny parking.
Znajomy się przekonał w dość bolesny sposób, że oba parkingi są zarządzane przez różne firmy.
Zaparkował, przeszedł przez ulicę do najbliższego parkomatu i zapłacił za parkowanie.
Po powrocie znalazł za wycieraczką wezwanie do zapłaty. Okazało się, że zapłacił w złym parkomacie. Mówił, że nie było tam napisane, że dotyczy tylko jednej strony ulicy.
Czy ktoś przy okazji mógłby zrobić zdjęcie obu parkomatów? Chciałbym sprawdzić co to za firmy i czy nie ma między nimi może jakiegoś powiązania, a te kary to nic innego jak zwykłe polowanie na ludzi.
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
Tak też poradziłem. Aczkolwiek wydaje mi się ze oni właśnie zarabiają na tych karach, a nie na opłatach za parkowanie. Może mają kogoś kto się tylko zajmuje ściganiem takich co dostali karę.
  • Odpowiedz
@xelewag zawsze wyrzucam to do kosza, jeszcze nie dostałem żadnego wezwania do zapłaty albo wezwania do sądu. Oni liczą, że ktoś się wystraszy i zapłaci. Żeby dostali wgląd do Twoich danych z cepik to muszą najpierw zgłosić się do sądu czy prokuratury, już nawet nie pamiętam ale musi być podstawa prawna, której bez oficjalnego śledztwa czy sprawy w sądzie po prostu nie mają. A w przypadku gdy właściciel auta nie jest w
  • Odpowiedz
@xelewag: @anotherguy muszą najpierw wysłać prośbę do policji czy tam cepiku o udostępnienie danych kierowcy, żeby go namierzyć. Organy mogą to zrobić lub nie (zazwyczaj dane podają), płacą za to ok. 30 zł. Do tego wysyłka tego listem. Jak odbierzesz - trzeba płacić, jak nie odbierzesz to już nie koniecznie. Ogółem mają dość dużo kosztów zachodu, żeby to egzekwować :)
  • Odpowiedz