Wpis z mikrobloga

Panowie mam pytanie odnośnie sprowadzonego samochodu z zagranicy bez tablic i już wyrejestrowany w kraju exportu. Dokładnie Szwajcaria. Chciałbym je czasowo zarejestrować, żeby pojechać na pierwszy przegląd techniczny w kraju. Ubezpieczenie przy czasowej rejestracji bez tablic mogę wykupić przed zarejestrowaniem, jeśli tak to jaki ubezpieczyciel na to pozwala? Mój agent ubezpieczeniowy w okolicy powiedział, że po rejestracji mi takie coś może zrobić, ale wydaje mi się, że trochę mija się z prawdą. Ma ktoś z Was wiedzę jak to praktycznie wygląda?

#ubezpieczenie #oc #motoryzacja #szwajcaria
  • 4
@toshibaas: Bez rejestracji firmy pozwalają na ubezpieczenie ale tylko roczne ,,w celach rejestracji" ale nie upoważnia one do poruszania się pojazdem póki nie jest zarejestrowany(nawet czasowo), więc samo ubezpieczenie Tobie nic nie da, bo i tak w trakcie jazdy na przegląd w razie kontroli policja może zażądać odholowania auta.
Jesli chciałbyś ubezpieczenie krótkoterminowe to najpierw zarejestruj na czerwone próbne tablice, później do tego wykup 30 dniowe ubezpieczenie i po zrobieniu przeglądu
@sayanek: właśnie chcę to zrobić zgodnie z "literą prawa" i zrobić pozwolenie czasowe potem przegląd i normalną rejestrację dlatego chciałem dopytać, a chciałbym uniknąć, że urząd popatrzy i nagle po odczekaniu w kolejce mi powie, że nie zarejestruje czasowo bo nie ma ubezpieczenia.

Czyli dobrze rozumiem, że mogę wykupić roczne na pojazd niezarejestrowany bez tablic i bez przeglądu? Bo w sumie i tak przy 30 dniowym trzeba wykupić normalne ubezpieczenie po
@toshibaas przy rejestracji nie pytają o ubezpieczenie, dopiero przy odbiorze twardego dowodu. Więc możesz śmiało zarejestrować najpierw tylko pamiętaj że tego samego dnia musisz wykupić ubezpieczenie.