Wpis z mikrobloga

Mirasy, wiecie jak to puscił #plus, mam blokadę połączeń międzynarodowych (od zawsze i cały czas aktywa), a teraz mam połączenia z Nowa Zelandia.

23.08.2023 08:36:02 690680690 Tokelau Islands 10:00 62,50 76,88
23.08.2023 08:46:01 690680690 Tokelau Islands 1:30 9,38 11,54

Dziwne bo numer wygląda jak zwykły, ale sprawdzając w telefonie widzę, że to był jakiś scam i rzeczywiście szkło przez +69 (kierunek)
gchmurka - Mirasy, wiecie jak to puscił #plus, mam blokadę połączeń międzynarodowych ...

źródło: Screenshot_20230923_065034_com.android.contacts

Pobierz
  • 7
@gchmurka: na nagraniu tej rozmowy mam tylko dźwięk oczekiwania na rozmowe, więc pewnie chciałem połączyć się z jakimś numerem który był na stronie www i który pewnie jakiś hacker wordpersa podstawił...

Reklamacja do plusa już poszła bo powinien nie pozwolić na połączenie, ale zadziwiają mnie złodziejskie gnidy jakie to sposoby mają aby ludzi naciągnąć. Numer do #castorama i zapewne przez ich stronę klikane połącz...
@gchmurka: Zainstaluj sobie apkę odebrać telefon? i śmiecie przestaną dzwonić.

Ja ustawiłem filtr na automatyczne odbieranie połączenia i wyciszanie przez co oni płacą za nawet sekundę połączenia do Polski zamiast naciągać mnie na ich drogą infolinię. Miesiąc wystarczył.
To jest moje połączenie wychodzące i patrząc na numer to jest #castorama, rzeczywiście wtedy dzwoniłem do nich na infolinię aby ogarnąć jakieś zamówienie. Czekanie na infolinii to norma więc nabilo na ponad 10 min.

To nie są połączenia przychodzące do mnie (za nie się jeszcze nie płaci.....)
@Tytanowy_Lucjan o appkach sprawdzających czy to scam wiem, nie widziałem opcji, że można ustawiać aby im odbierało i aby gnidy same płaciły....
Z drugiej
@gchmurka: W odebrać telefon? Można też zablokować wychodzące zagraniczne poza białą listą konkretnych krajów.

Ta jest akurat bezpieczna i niczego nie wysyła.

Do dupy są true caller i jeszcze jedna, której nazwy nie pamiętam, bo to w ich regulaminach sobie zaszyły stwierdzenie, że niby masz zgodę na udostępnienie im numerów wszystkich swoich kontaktów i wtedy nagle cały internet wie, że żonę masz zapisaną jako "żabcia", a szefa jako "tępy UJ".