Wpis z mikrobloga

Drugi dzień zmagań Savoy pierwszy Tutaj

Rozpocznę tym screenem:

1484

Mam w swoich sidłach Mediolan, Florencję oraz Modenę. W planach w tym czasie pokojową wasalizacje Mantui, Ferrary oraz Sieny.

1498

Udało mi się zaanektować Florencję, w trakcie jest Mantua, lecz brak połączenia ziem, skrabiec jest na dobrym poziomie, powoli zaczynam mieć przewagę w technologiach.

1509

Wybrałem trzecią drogę ochrony, Kastylia która wesprze mnie przeciwko Aragonii jak i Francji, mariaż z Anglią póki katolicka.

Brandenburgia traci terytoria na rzecz RP, lecz nie wołali mnie na pomoc, więc sojusz silny.

Jak zauważycie, wpadłem w wojnę z Wenecją o Siene, początkowo przeciwko mnie był jeszcze Aragon, lecz nagle lista wrogów z 3 powiększyła się do 8 m.in: Portugalia, Anglia, Węgry, Szwajcaria, Państwo Papieskie, i tam jakieś nic nie znaczący wasale tych państw.

Skończyło się to niegrzeczną aneksją Ferrary, Wasalstwem Sieny oraz utratą Core Sardynii przez Aragonie.

Zapomniałem o Treviso zdobytym na Wenecji, dzięki czemu jest droga lądowa pomiędzy moimi częściami królestwa.

Buduje co kilka lat po 3-4 statki handlowe, by wreszcie rządzić portem w Genui.

Państwo Papieskie straciło na moją rzecz Romagna.

Po tych zdobyczach było 6 państw które stworzyło koalicję przeciwko mnie między innymi Francja, Węgry oraz Państwo Kościelne.

Jest 1509 rok, spokojnie buduje flota oraz regeneruje manpower.

Zbudowałem 3 lvl fortyfikacji w prowincjach od strony Francji, wszędzie 1 poziom goverment, production oraz trade, w moich rdzennych miastach są zbudowane zbrojownie, a miasta portowe również mają 1 lvl portów.

Póki co nie wiem co mam zrobić, bo jeżeli się nie uspokoję to szybciutko mnie Francja podbije(chociaż może ich przeceniam, ale manpower to oni mają na pewno liczone w 100 000, a nie jak ja 34 000.

1511

Brandenburgia została zaatakowana przez Trier, walka obronna więc pomogę, szkoda tego sojusznika.

Poprosiłem o przejście wojsk przez Austrię więc luz pomogę a wręcz to oni atakują sąsiednią prowincję.