Wpis z mikrobloga

Bardzo niebezpieczna sytuacja rysuje się w sondażach. Podział mandatów na podstawie średniej sondażowej wskazuje, że kolejna kadencja PiSu jest całkiem możliwa. Kaczyński ma dwa możliwe scenariusze: koalicja PiS+Lewica lub PiS+TreciaNoga. Moim osobistym zadaniem bardziej realny scenariusz to współrządy z Lewicą i wyjęcie kilku posłów PSLu.

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa #bekazpisu
L3stko - Bardzo niebezpieczna sytuacja rysuje się w sondażach. Podział mandatów na po...

źródło: F6h7MRkWwAAWk07

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • 4
@krytyk__wartosciujacy: 190+42 = 132 lub 190+44 = 134. W obu przypadkach PiS ma większość.

Myślę, że łatwiej przeciągnąć 1 czy 2 pisiorów niż 40 konfederatów, co?


Tu masz rację. PO i PiS nie przeciągną Konfederatów.
  • Odpowiedz
@L3stko: ale których? Narodowców, "nowonadziejnych" czy koroniarzy? Bo wiesz, konfederacja monolitem, ale każdy polityk wypowiada się "moim osobistym zdaniem" i w sumie nigdy nie wiadomo, czy będą popierać, wstrzymywać czy głosować przeciw.

  • Odpowiedz
@L3stko: myśle ze w takim wypadku PiS będzie chciał dogadać się z konfederacja. Z po, lewica, trzecia droga nie ma szans na porozumienie
  • Odpowiedz
Podział mandatów na podstawie średniej sondażowej wskazuje, że kolejna kadencja PiSu jest całkiem możliwa.


@L3stko: neuropa ma to w nosie, dla nich Kaczyński może rządzić Polską nawet z mauzoleum, grunt, aby Konfederacja spadła pod próg, tęczowe boty zaraz polecą robić z tego kolejne 17 znalezisk wołając się na discordzie
  • Odpowiedz
  • 5
@kogi: najmniej szans na porozumienie PiS ma z Konfederacją. W obecnej kadencji PiS dogadywał się z posłami PO, Lewicy i PSLu. Z Konfederacją nie. Politycy Konfederacji mają kręgosłupy czego nie można powiedzieć o pozostałych partiach.
  • Odpowiedz
@L3stko: może to tak wyglądać natomiast nie zmieni faktu ze jeśli nie zdobędą samodzielnej większości to uderzą właśnie do konfederacji. Tak czy siak jest duża szansa, ze konfederacja będzie rozdawać karty w tej kadencji. Chyba ze sprzeda się Tuskowi i powstanie koalicja - KO+Lewica+3droga+konfederacja.
  • Odpowiedz
@L3stko: pis nie utworzy formalnej koalicji z Lewicą, bo byloby to naplucie w twarz katolickiemu elektoratowi. Nieformalne romanse w jakichś konkretnych ustawach tak ale nic formalnego z tego nie będzie. Najgorsza sytuacja jak dla mnie to koalicja PO+Lewica+3droga, bo mamy typowo gospodarczo i światopoglądowo lewicowy rząd . Cos jak te na zachodzie.
  • Odpowiedz
@jarjarbinks: ja akurat uwazam ze powinni blokować szkodliwe ustawy pisu, bo w wielu kwestiach maja racje a wiele to po prostu mrzonki niemożliwe do spełniania, bo systemu tworzonego przez dziesiątki lat nie da się zmienić w rok czy nawet kilka lat. Jak babcie na wsiach słyszą ze chcą zlikwidować ZUS to już przed oczami maja, ze nie będą dostawać emerytur wiec takie pomysły nie wpływają na ich poparcie.
  • Odpowiedz
@kogi: Oczywiście, że masz rację. Aczkolwiek nie miałem na myśli jakichś pojedynczych ustaw, bo wiadomo, że mogą być sytuacje, w których mają podobny pogląd na daną kwestię. Miałem natomiast na myśli układanie się jako takie. Tego na pewno nie wybaczę.

Co do postulatów. No nie oszukujmy się, jest to miód na uszy wyborców, a głównie chyba przedsiębiorców, w tym i mnie, ale jest jak mówisz - tych zmian nie da
  • Odpowiedz
@jarjarbinks: problem w tym, że większość Polaków to nie są przedsiębiorcy i takie pomysły po prostu nie zyskują uznania. Wkurza mnie ze w tv publicznej obecnie praktycznie nie pokazuje się już polityków konfederacji, a jak Tusk tylko ogłosił ze wracają do TVP to od razu pojawiają się politycy KO ze swoimi manifestami i monologami. To oznacza ze jest realna obawa ze konfederacja zabierze głosy PiS-owi i takie rzeczy moim zdaniem
  • Odpowiedz
uderzą do Zandberga i Czarzastego. W przeszłości już prawie się dogadali.


@L3stko: uderzą do bosaka, w przeszłości już się dogadali, ale niech zgadnę to wcale nie podobna i wyjątkowa sytuacja?
pisowscy spadochroniarze na listach to pewnie też zbieg okoliczności, tak jak kukizowy kret w partii
czasami się zastanawiam czy ty możesz być tak zaślepiony i wierzyć w brednie które piszesz, czy po prostu masz z tego kasę
  • Odpowiedz
najmniej szans na porozumienie PiS ma z Konfederacją.


@L3stko: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@L3stko
. Kaczyński ma dwa możliwe scenariusze: koalicja PiS+Lewica lub PiS+TreciaNoga.

ZAPOMNIAŁEŚ BOCIE O NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNYM SCENARIUSZU, CZYLI KOALICJI Z KONFĄ XDDDDDD
  • Odpowiedz
@L3stko: całkiem możliwym scenariuszem jest też scenariusz koalicji PiSu z Trzecią Drogą, aby uniknąć kryzysu konstytucyjnego i rządów mniejszościowych lub też koalicja KO + Trzecia Droga + lewica.

W każdym razie jakbym miał się zakładać, to założyłbym, że Trzecia Droga będzie języczkiem u wagi przyszłego rządu
  • Odpowiedz