Wpis z mikrobloga

Za spadek w sondażach Konfederacji może odpowiadać, nie odejście wyborców do PiSu, czy opozycji, tylko do mało znanej partii jaką jest Polska Jest Jedna.
PJJ buduję swój elektorat oddolnie, dlatego też nie widać ich w telewizji, czy na popularnych portalach internetowych.
W mojej okolicy sporo osób, które miały zamiar głosować na Konfederację, będę głosować na PJJ. Listę poparcia zbierali moi sąsiedzi, którzy nic nie mają wspólnego z polityką.
Mam wrażenie, że Konfederacja zaniedbała struktury oddolne i teraz jest tego efekt. Co o tym myślicie?
#konfederacja #4konserwy #polityka
  • 6
@Szary_Anon: no konfa skopała przede wszystkim listami z dziwnymi decyzjami jak spadochron siarkowskiej, czy covidianka sosnowska. Mieli rąbane 4 lata na ogarnięcie dołów oraz kandydatów na listy i to skopali, wnerwiło to też doły partii. A potem jeszcze sodówa uderzająca do głowy mentzena, co dało drugie życie swetru. Oby Bosakowi udało się to odratować, bo czarno to widzę, zwłaszcza jak wchodzą samograje jak raport covidowy, a większość konfy zdaje się nie
@Szary_Anon: no konfa skopała przede wszystkim listami z dziwnymi decyzjami jak spadochron siarkowskiej,


@77023: mówisz jakby to przypadkiem skopali. Na miesiąc przed ogłoszeniem list słuchałem sobie podcastów politycznych gdzie mówili, że będzie beka jak konfa będzie obstawiać listy bo oni nie mają wcale tak dużo członków xD

Druga sprawa, to to nie jest tak, ze konfa pierwszy raz wrzuca pokemony i odpady na listę.
@77023: Konfederacja stała się zbyt poprawna, więc utraciła to, co dało jej popularność. Nie rozumiem dlaczego wzięli tą Sosnowską, a pozbyli się Sochy.
Lewa strona i tak na nich nie zagłosuje, więc wyrzucenie kontrowersyjnych osób nic nie da. Za to zrażą do siebie twardy elektorat, który wniósł ich do Sejmu.
Z tego co widzę, to właśnie PJJ podbiera ten twardy elektorat.