Wpis z mikrobloga

Właśnie przyszedł mi Dreame r20. Wyjąłem tylko z kartonu sam odkurzacz sprawdzić i jestem trochę zdziwiony. Ciągnie tyle co nic, nawet na turbo, w sensie przy samym wlocie coś czuć, ale parę centymetrów od wlotu to praktycznie nic nie czuć, a bez turbo to wgl. Ale nie podłączałem żadnych końcówek, sam odkurzacz sprawdziłem. Do tego bateria - przyszło i było z 45% co zużyłem w minutę. Na trybie turbo procenty spadają co 2 sekundy. Tak ma być czy aku się dopiero rozkręci? A może w środku w tych filtrach na czas transportu są jakieś blokady czy filtr do rozpakowania?
Pisze to tak na szybko po minucie testu tylko, zaraz wyjeżdżam i dopiero w sobotę będę mógł usiąść na spokojnie, przeczytać instrukcję i podładować. Ale pierwsze wrażenie to spore rozczarowanie.

#odkurzacz #agd #dreame #xiaomi #sprzatajzwykopem #sprzatanie #mieszkanie #dom
  • 14
  • Odpowiedz
@Vadzior też mam Dreame, inny model co prawda, ale marka ta sama. Generalnie im niższy procent baterii tym gorzej zasysa, a i samo ssanie też jest dość słabe, to jest odkurzacz na takie szybkie, codzienne odkurzanie jakichś paproszków czy włosków. Do cięższego kalibru muszę wyciągać zwykły odkurzacz na kablu. Grubszych rzeczy typu jakieś kamyczki czy coś w ogóle nie wciąga albo trzeba go lekko podnieść, żeby wessał. Wygodna to rzecz na takie
  • Odpowiedz
@Vadzior: Na turbo w tych odkurzaczach używa się tylko jak bardzo potrzeba coś uporczywego wciągnąć. To niszczy baterię w dłuższej perspektywie.
  • Odpowiedz
  • 0
@cutecatboy: też mam na kablu odkurzacz, miele i nawet nie ma porównania xD 100x mocniej ciągnie, a ten r20 to niby jeden z najwyższych i najdroższych modeli od tego dreame
kupiłem z myślą właśnie o taki dodatkowy sprzęt do szybkiego sprzątania ale jednak postawiłem na jeden z droższych modeli i działa to tak średnio, no ale to tylko chwile się nim bawiłem, może to kwestia rozruszania aku

@z--x no ale żeby
  • Odpowiedz
@Vadzior mój był z tych tańszych za chyba 700 zł i na max baterii działa dobrze, przy czym ja zawsze go używam na drugim stopniu mocy. Pierwszy jest za słaby na cokolwiek, a turbo jest mi niepotrzebny bo nie mam dywanów. Naładuj go na maksa i powinien o wiele lepiej działać, mój na ostatnim światełku baterii już ledwo co wciąga, a jak go naładuje to fajnie śmiga.
  • Odpowiedz
  • 0
@cutecatboy: ok, tak jak pisałem sprawdziłem tylko na szybko bo teraz wyjeżdżam, będę w sobotę dopiero
w pracy w pokoju socialnym mamy odkurzacze za 600zł, kupione z myślą o jakiś okruszkach to... one wgl jakby nie działały xD za darmo bym nie chciał czegoś takiego, ale to nie dreame, coś innego ale też chiny
  • Odpowiedz
Wytłumaczę Ci to łopatologicznie :)
Sprzedaję m.in odkurzacze od kilku dobrych lat. Wziąłeś dobry model.
Siła ssania w odkurzaczach akumulatorowych, nigdy nie pobije siły ssania od sieciowych.
Tutaj robotę ma robić elektroszczotka. Zwróć uwagę na te styki metalowe przy końcu sticka i na górze elektroszczotka.
Ona ma swój oddzielny napęd. To siła odśrodkowa szczotki odpowiada za podważenie okruchów, śmieci czy sierści.
Będziesz zadowolony w trakcie odkurzania. Nie dygaj.
P.S - to nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Notakaprawda: ok kumam, tylko ja kupiłem odkurzacz bardziej jako sprzęt dodatkowy, bo gruntowane sprzątanie zrobię swoim sieciowym - chodzi o sytuacje np. okruchy po gotowaniu, kot wysypał żwirek albo wysypał zawartość doniczki, a to chęć odkurzenia zakamarków gdzie trudno dostać się sieciowym + jakieś żyrandole, pajęczyny przy suficie, kurz na górze szafek w kuchni, itp. Ciężko w tych miejscach użyć elektroszczotki, a na trybie turbo mam z 2 min odkurzania, chyba,
  • Odpowiedz
@Vadzior: Baterie we wszystkich urządzeniach zawsze sprzedaje się naładowane do połowy. Lepiej znoszą magazynowanie, gdy nie są naładowane na maksa lub rozładowane. Dziwne tylko, że rozładowuje się tak szybko. Mój Dreame ciągnie mocno, wszystko zawsze wciągnie, a trybu turbo prawie nie włączam. Odkurzacza przewodowego już nie używam, bo mi to starcza do codziennego sprzątania. Potestuj sobie tę baterię, naładuj kilka razy na maksa i zobacz, czy nie masz jakiegoś wadliwego egzemplarza.
  • Odpowiedz
  • 0
@elektromagnes: tak, będę bawił się w weekend, tak myślę właśnie, że może ta bateria ma jakiś tryb włączony co się zmieni po podładowaniu, bo jak odpakowałem to było z 45% i w minute zbiłem do 14%... i to na samym odkurzaczu bez elektroszczotek co też trzeba zasilić
  • Odpowiedz
  • 0
@Smartek: Tak, bardzo, z czystym sumieniem mogę do polecić, używam codziennie, olałem praktycznie standardowy odkurzacz (choć przydaje się do takiego porządnego sprzątania, jakieś zakamarki gdzie ze sztywną rurą nie podejdę). No i stacjonarny ma zdecydowanie większą moc, ale dreame nadrabia elektroszczotkami
  • Odpowiedz
  • 0
@Smartek: Długo. Po prostu po pierwszym użyciu nie miała pełnej sprawności, poprawiło się znacznie po paru dniach. A tryb turbo dalej jest prądożerny ale chyba nigdy go sam jeszcze nie włączyłem prócz zabawy na samym początku (tzn. odkurzacz sam sobie reguluje prędkość). Ale spokojnie na kilka odkurzań mieszkania bateria starcza. Ja go używam kilka razy dziennie np. jak kot rozsypie piasek z kuwety to zbieram to odkurzaczem, no i z raz
  • Odpowiedz