Wpis z mikrobloga

@Lawsuit: Kup sobie najbardziej bazowego MacBooka Air M1 i podziękujesz mi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Windows nawet na mniejszej konfiguracji do muzyki potrafi być kapryśny. Ten MacBook kosztuje czasami nowy 4199/4299 zł a czasami i mniej za lekko używany. A działa jak złoto. I procek M1 to do muzyki jest sztos.
  • Odpowiedz
@Lawsuit: zwracaj uwagę pod nogi, bo jak z nim będziesz szedł i się przewrócisz, rozstrzaskasz i zniszczysz nowy sprzęt to nic nie będziesz miał wtedy
z fartem
  • Odpowiedz
@RitmoXL: xD tak, a później się zastanawiaj czemu 2 odpalone VST krztuszą się na 8GB ram

@Lawsuit Niezależnie czy srak czy łyndołs najważniejsze to dobre CPU i dużo RAMu, w obecnych DAWach to jest najbardziej obciążające bo VST są zasobożerne a jak chcesz się w to bawić na poważnie to będziesz miał odpalonych kilkanaście VSTków, tym bardziej czasem dobre pakiety można za grosze albo za darmo złapać.
  • Odpowiedz
@RitmoXL: A masz Threadrippera z 128 rdzeni? Co to za pytanie, tutaj i tak największy choke-point będzie na RAM
"Praktykowałem" w studiu gdzie używali Mac Pro na dual Xeon i nie zależnie czy byłeś na Ableton czy na Logic zawsze CPU i RAM krztusiły się na grubszych VST
  • Odpowiedz
@NiBBonacci: No to nie trzeba używać grubszych VST ( ͡° ͜ʖ ͡°). BTW to normalne pytanie na którym poległeś bo nie masz takiego komputera i zapewne nie rozumiesz jak to działa i, że kluczowa jest optymalizacja. Zawsze można krzyczeć właśnie wincyj mocy, wincyj ramu. Ludzie na starych samplerach i kompa ze śmieszną ilością ramu potrafili robić dobre nagrania. Ja rozumiem, że komfort jest ważny tylko jak ktoś
  • Odpowiedz
@RitmoXL: dobra, widzę, że znafca jesteś, więc coś Ci powiem wypunktowując Cię jak kiepa:
"No to nie trzeba używać grubszych VST" - jakie są grubsze a jakie nie, czy ściągając darmowy pakiet VSTków od KORGa będziesz wiedział, które to są?

"BTW to normalne pytanie na którym poległeś bo nie masz takiego komputera i zapewne nie rozumiesz jak to działa i, że kluczowa jest optymalizacja" - powiedz więc ile VSTkow jest natywnych
  • Odpowiedz
@NiBBonacci: Aleś nerwowy i w dodatku chamski. Kiepem to możesz sobie nazywać kogoś ze swojego otoczenia. Jeśli rozmawiamy to każda forma obrazy działa raczej na twoją niekorzyść i sam fakt, że przeszedłeś do formy obronnej świadczy słabo o twoim stanie mentalnym i to, że porady od ciebie należy traktować z przymrużeniem oka. Choć z wieloma rzeczami, które napisałeś zgadzam się. Tylko ta forma i długość elaboratu. To jest niefajne bo widzisz
  • Odpowiedz
@RitmoXL: też jestem za makiem z procesorem Silicon M1/M2/Mx. Korzystałem długo z lapka na Windzie do produkcji muzyki i zawsze prędzej czy później miałem jakieś przeboje. Na maku wszystko po prostu działa, a procki z serii Silicon są nieporównywalnie wydajne i energooszczędne. Świat muzyki na maku stoi i prędzej czy później wszystko co ma znaczenie będzie natywnie pisane dla procesora Silicon, a śmiem twierdzić, że przy drugiej generacji tych procesorów już
  • Odpowiedz