Wpis z mikrobloga

Zostały mi polecane słuchawki superlux hd 681 za 80zł i muszę powiedzieć, że są bardzo dobre na pewno lepsze od droższych endorfy viro za 160zł. Ale tak przeglądając oferty to jeszcze są ciekawe słuchawki od AKG w cenie do 150zł.

Czy do 150-200 ale bliżej 150zł superlux hd 681 to na pewno będzie najlepszy wybór?

Słuchawki mają służyć do słuchania muzyki głównie, czasem w gry ale głównie to muzyka.
#pcmasterrace #sluchawki #komputery
  • 14
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: Nie wiem czy będzie jakaś różnica w brzmieniu między tymi K52 a Superluxami. Nawet porównując do droższych modeli ciężko będzie wychwycić jakieś konkretne różnice jak nie jesteś audiofilem lub nie zajmujesz się profesjonalnie realizacją dźwięku. Zauważ że Superluxy mają odpinany kabel, w przypadku uszkodzenia łatwo wymienisz, te K52 już nie. Wymienialny kabel ma dopiero model K240.

PS. HD669 mają wymienialny kabel, te tańsze nie.
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: One do 100 zł to są faktycznie bardzo dobrym wyborem. Po prostu mi się nie chce wierzyć, że nie ma nic lepszego jak masz opcję wydać 200 zł. Nie mam pewności czy to są te same, ale mając porównanie np. do CAL! czy którychś Takstar'a to nie było to nic wybitnego, poza tym mają jakieś strasznie duże muszle, źle leżą.

edit: OK, sprawdziłem dokładniej modele.

u siebie mam m. in.: Takstar Shade GM200 i są naprawdę spoko, ale kosztują jednak bliżej 300
  • Odpowiedz
bo mają 10hz do 30000hz, 32ohmy i 98db


@tylkoponsfw: Żaden z tych parametrów nie ma bezpośredniego wpływu na jakość dźwięku. Żadnych AKG w tym budżecie nie bierz, z Superluxów najbardziej zbalansowane są HD668b.
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: Somic V2 (wykraczają poza budżet ale to kompetentne tanie słuchawki otwarte które mają welurowe pady zamiast gównoskóry, na allegro są za 240)
Superluxy są fajne ale po wymianie kabla na lepszy bo strasznie kłują w uszy wysokimi tonami, po wymianie nadal kłują ale dużo mniej. Ogólnie nie polecam bo te słuchawki są męczące w odsłuchu, całkiem fajne, dobrze grają ale są męczące.
  • Odpowiedz