Wpis z mikrobloga

ruska flota nie ma żadnego znaczenia w tej wojnie.


@Hieronim_Berelek: To prawda. Może tylko wystrzeliwać Kalibry. Też mi się wydaje że chodzi tu o przymuszenie Rosjan do ściągnięcia z frontu czy innego miejsca dodatkowych środków OPL.
@shmatshiage: Mają tego bardzo dużo, ale w jakim stanie jest ten sprzęt nie wiadomo. Sporo też tego sprzedali w latach 90-tych częściowo po cichu Indiom. Więc właściwie nie wiadomo ile tego mają faktycznie do użycia bojowego.
To tak jak z tymi powracającymi na rosyjskim telegramie co jakiś czas historiami o utworzonych w ramach mobilizacji dodatkowych dywizjonach OPL opartych o pierwsze wersje systemu Tor wyjęte z magazynów mob, w których na 8
@Hieronim_Berelek: ja widze kasyczny schemat 'zdecydowalismy sie razem z nowym pakietem dostarczyc ukrainie bron X" i tego samego dnia albo dzien pozniej cos na froncie spektakularnie wybucha. była wczoraj albo przedwoczraj gadka ze przekaża ATACMS, aczkolwiek nie pamietam czy to bylo w oficjalnym komunikacie czy kaczka mowiaca ze decyzja zapadła. kurde, bez twittera jestem teraz calkowicie slepy.
@shmatshiage: Ten sam schemat: wyjęty z magazynów mob sprzęt opl, który spędził tam 20-30 lat okazuje się niesprawny, a rosyjskie zakłady remontowe są tak zapchane robotą że nie są w stanie wykonać napraw w kilka miesięcy.
Czytałem plotki na runecie że część tych nowo utworzonych terytorialnych dywizjonów OPL z torami podobno z powodu niesprawności tego sprzętu zlikwidowano a ludzi w nich służących skierowana do jednostek zmechu jako zwykła piechota.