Wpis z mikrobloga

Ok, mam takie pytanko do osób siedzących w temacie: mam budżet +-500PLNvi potrzebuje w miarę na szybko kupić jakiś aparat. Nie mam wielu potrzeb, nie gram w gry, nie potrzebuje #!$%@? wie jakiego aparatu - jedyne co robię to oglądam sporo jutuby i lurkuję, czasem obejrzę jakiś film bądź serial - także konieczny jest duży ekran i przyzwoita bateria. Obecnie mam od 2 lat redmi note 7 który już dogorywa - popękany ekran i gniazdo ładowania działa jak chce. Byłoby fantastycznie gdyby telefon miał ładowanie indukcyjne aby uniknąć takiego problemu w przyszlosci, ale jak się rozglądałem to chyba w tym budżecie będzie trudno.
Znalazłem fajnego używanego Xiaomi Redmi Note 9 4/128 ale zastanawiam się czy nie mądrzej byłoby kupić może ciut słabsze urządzenie, ale nowe gdzieś na jakimś xcomie czy innym RTV euro - wiadomo, gwarancja i dłuższą żywotność. Może jesteście w stanie coś doradzić? Moje ostatnie dwa telefony to były Xiaomi i byłem z nich bardzo zadowolony, na moje potrzeby zupełnie wystarczające.

#telefony #pytanie #pytaniedoeksperta #samsung #xiaomi #nothingphone #smartfon
  • 10
@Kremufka2137: mam firmówkę redmi note 10 128gb i powinien Ci taki styknąć...pwoiem tak - jak chcesz coś nowego do oglądania to budżet 5 stów może być za mały (wydajność to w pakiecie z ceną jest więc lepiej jak jest mocniejszy). Kupisz złom i za rok będziesz żałował, więc odczekaj trochę dołóż i kup coś lepszego.
@fff112: obawiam się, że takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę. Mogę budżet nagiąć do 6 stów max jeśli będzie ku temu dobry powód, ale więcej na telefony nie zwykłem wydawać.
Generalnie to ja raczej o telefony dbam i tego note7 kupiłem już używanego, a mimo to w tym miesiącu klepnely mu dwa lata użytkowania (a wcześniej był używany jeszcze rok)
@Kremufka2137: Weź po uwagę...że kiedyś flagowca miałeś za 1600 i te 5 stów to było jakieś 30 procent ceny flagowca...teraz flagowce po 5-6 tysięcy cenowo i taki najtańszy telefon też musi kosztować więcej. Inflacja niestety..i musisz przywyknąć bo za 5 stów to kupisz coś absolutnie śmieciowego, a nie przyzwoitego...Dla mnie jakieś minimum teraz to było by 1200-1400 zł za chińczyka redmi 12.
@Kremufka2137: Panie..mówię, że lepiej dołożyć żeby Ci oszczędzić męki...przecież wejść na sklep- ustawić cenę i wybrac ten o najbardziej potrzebnych parametrach to nie sztuka. Kupowanie używki za taką kasę nie wchodzi w grę tym abrdzie jesli chodzi o twoje obawy jak zuzycie portu, zniszczenia czy bateria ktora juz nie jest nowa...