Wpis z mikrobloga

#kawa=
Hej mirki, sorry jeżeli tagi sklepowe niewłaściwie dane.
Chcę zapytać odnoście kawy, mam młynek i ekspres przelewowy, kupuję zazwyczaj kawę w ziarnach, ale czasem np. lavazza rossa jest tylko już zmielona, czy kupno takiej 250g (co długo leżeć nie będzie ale wciąż będzie) ma mimo wszystko sens? Jest ok po paru dniach wciąż dobra czy szukać tylko i wyłącznie w ziarnach?
Z góry dzięki
  • 5
@sailor_73: Nie chcę kg kupować żeby nie wywietrzał? Wiesz o chodzi, takie 250g wypiję szybciej, poleży nie tak długo. Stąd pytanie, czy taka zmielona ale która długo nie będzie stała da radę? Świeżo odpakowana nawet zmielona dobra jest, ale czy po paru dniach da radę, czy jednak niebo a ziemia, między tą z ziarnami.
@Dumpster jak kupisz z porządnej palarni kawę pod przelew jaśniej paloną to faktycznie jest różnica otwierana tydzień po wypale i jak postoja ziarna 2-3 miesiące. Szczególnie to widać jak się parzy ręcznie. Kawa jest dużo suchsza, przy takim samym mieleniu woda przez nią przelatuje dużo szybciej, przez co bez zmiany mielenia czy temperatury parzenia kawa może wyjść niedoparzona.

Problem z taką lavazza rossa jest taka że te kawy są bardzo mocno wypalane.