Wpis z mikrobloga

@DrTRAPH0USE: brałem ze scana parę razy i nigdy się nie zawiodłem i to raczej takie droższe klocki typu 3090/4090. Zawsze profesjonalnie zabezpieczone. Tylko ja składam sam, nigdy nie brałem w całości

overclockers


@m_bielawski: bardzo lubią podbijać ceny
  • Odpowiedz
  • 0
  • Odpowiedz
@DrTRAPH0USE: wyższy boost, lepsze chłodzenie, karty mają różne ceny w zależności od producenta, poszukaj sapphire najlepiej bo oni dobrze robią karty amd
  • Odpowiedz
@DrTRAPH0USE: to nie są "takie same" karty. Inne zegary, inne chłodzenie, więc zapewne inna wydajność, pobór mocy, głośność. Musiałbyś znaleźć gdzieś benchmarki tych konkretnych modeli, żeby porównać, chociaż wątpię, żeby różnica wydajności była większa niż 5%.
  • Odpowiedz
@DrTRAPH0USE: inne wersje referencyjne, różnica w systemie chłodzenia, czasem trochę w taktach. Wydajność będzie podobna

Duale to chyba jedne z najtańszych kart asusa, normalnie mają jeszcze droższe trzywentylatorowe chłodzenia (serie TUF, czy ROG)
  • Odpowiedz
to nie są "takie same" karty. Inne zegary, inne chłodzenie, więc zapewne inna wydajność, pobór mocy, głośność.


@m_bielawski: to są identyczne karty, z identycznym PCB, o wydajności różniącej się w porywach do kilku klatek.

System chłodzenia wpływa na kulturę pracy, nie przekłada się na wydajność. To jest ten sam kawałek krzemu, dokładnie taki sam - kupiony od nvidii i z dołożonym radiatorem, obudową i wentylatorami przez zewnętrznego producenta.

Jedna
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu: dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czyli dla casualowca jak ja co bedzie grał w csgo, lola i raz na ruski rok w jakiegoś singleplayer rpga wystarczy tańsza wersja
  • Odpowiedz