Wpis z mikrobloga

Mirki, jest problem z rotametrami. Sytuacja jak na zdjeciu- przepływ widać tylko jednym i tylko on reaguje na zwiększanie/zmniejszanie przepływu. Reszta wskazuje "0" i nie ma reakcji na wkręcanie/wykręcanie rotametru. Pompa obiegowa pracuje na pełnej mocy. Posadzka nagrzewa się, ale mam wrażenie że nierównomiernie się nagrzewa i w dwóch pomieszczeniach jest troszkę chłodniejsza.
#hydraulika #ogrzewanie #ogrzewaniepodlogowe #centralneogrzewanie #kotlownia #hydraulik
inko-gnito - Mirki, jest problem z rotametrami. Sytuacja jak na zdjeciu- przepływ wid...

źródło: IMG_20230910_093538514

Pobierz
  • 11
@1masa: pytasz o ciśnienie w instalacji C.O? Pokazuje 1,8 bara. Ta instalacja już pracowała przez kilka dni i nic się nie zmieniło we wskazaniach rotametrów.

@marek22: robiłem tak. Zero reakcji. Chyba, że trzeba tak zostawić na dłużej bo ja czekałem tylko chwilę i zaraz odkrecalem je do stanu wyjściowego.
@inko-gnito: to wygląda jakbyś nie miał w ogóle przepływu na innych. Może rotametry są zatkane, trzeba by wykręcić jeden i zobaczyć. Na dolnej belce zawory masz poodkrecane? Daj zdjęcie całej skrzynki