Wpis z mikrobloga

#xbox #xboxseries #xboxseriesx ciekawi mnie też jaka opinie mają panowie z konkurencji czy #playstation bo podobno tam nawet bywało gorzej (Survivor i DL2)

jaki stan technicznu mają:
Dying Light 2 Stay Human
Cyberpunk 2077

Techę drozsze gry (powyżej 100zł)
Dead Space Remake
STAR WARS Jedi: Survivor

Chodzi jak chodzi na Series S i X,

Pamiętam że DL2 to technologiczny paździeż i szkoda czasu bo
gra chodzi na XSX 1080p@60 (wydajność) i ledwo trzymała 50 oraz jest paskudna. w trby grafiki 4K@30 i ledwo trzyma 20 fps ogólnie i ledwo trzymała 1600p, tryb RT - 1080@30 RT, ledtwo jest 900p - częściej 720p, ledwo 30fps i minecraft to diament przy tej pixelozie z RT.

Cyberpunk - zagliczowana mocno, puste miasto, klatki i grafika bardzo okej, jest płynnie (ok. 50-55fps)
Dead Space - góra 30fps nie wyżej i częste crashe
Survuvir poszedł drogą Dying Lighta, gra tnie sie nawet w trybie wydajnościowym.

Trechę minęło, jak wygląda to teraz bo pewnie sporo aktaulizacji było.
  • 7
@KaluHeHe: DL2 w kilka trybów wydajności, ale generalnie tryb balanced w 60 fps trzyma się całkiem nieźle, tryb performance to ultra solidne 60 klatek, tryb z RT też daje radę, ale oczywiście na 30 klatkach. Jakość obrazu jest dużo lepsza niż na premierę, rozdzielczość poszła do góry, FSR też pomaga. Dodatkowo, dorzucono kilka opcji color gradingu, więc można sobie wybrać ogólny ton kolorystyczny gry, co - przynajmniej mi - bardzo pomaga
@KaluHeHe : Dying Light 2 w trybie 60 klatek wygląda według mnie bardzo bardzo dobrze.

Jedynie tereny bardzo odległe (np. patrząc z dachu na panoramę miasta) wyglądają moocno średnio, ale cała reszta według mnie jest bardzo ładna.

Series X
@nobrain: Nawet nie wiem do końca, serio. Jedynka mi się bardzo podobała, a dwójki nawet nie skończyłem.

Na pewno zdecydowanie mniej siedzi mi nowy movement, za dużo walki z ludźmi i fatalna fabuła, ale jest jakoś tam do przeżycia. Najbardziej problematyczne jest to, że w DL2 w ogóle nie ciekawi mnie eksploracja świata - mapa jest jakaś taka bez wyrazu, a do tego bardzo powtarzalna. W jedynce lubiłem sobie po prostu
@KingOfTheWiadro wlasnie same takie opinie slysze i nie wiem o co chodzi. jesli fabula w jedynce ci sie podobala to ja wymiekam bo byla jak kino klasy b a w dwojce to kino klasy b+. grafika jest o wiele lepsza, ciachanie lepsze a miejsowki z parkourem wymagajace. mi sie bardziej podoba niz jedynka, ale wiadomo, to tylko opinia randoma z netu.