Wpis z mikrobloga

Jak przeglądam ostatnie sondaże to powiem tak its over dla kraju. W sumie to już było 2 lata temu jak Duda wygrał.
Niestety w dużej mierze to wina opozycji. Dwa lata temu postawili na Trzaskowskiego zamiast Hołownię, który miał mniej negatywnego elektoratu.
Teraz jaki scenariusz? No scenariusz zaczyna się klarować taki, że PiS w sondażach mocno rośnie, a trzecia droga i lewica są na granicy progu - odpowiednio 8% i 5%. Nie widziałem modeli w sondażach przy braku przekroczenia progu, ale jeżeli konfa będzie miała z 10%, PiS 38%, a jedynna inna siła która wejdzie to KO nawet z tymi 34% to PiS z konfą mają większość konstytucyjną. Chyba nie muszę mówić co pięknego nas wtedy czeka. Prawdopodobnie PiS wtedy miałby też większość sam w sejmie.

Dziękuję mądra opozycjo, że się nawzajem wykończyliście. Aha żeby nie było, że Trzecia Droga stabilne 10% a lewica stabilne 6%. Gdy przyjdzie czas wyboru to część ludzi zmieni swój głos na KO bo jako jedyni dają gwarancje braku zmarnowanego głosu, wystarczy, że pomyśli tak 15% i oba ugrupowania nie wchodzą do sejmu- a na taki wariant już niektórzy wskazują, stwierdzając nawet, że na ostatniej prostej 30% wyborców zagłosuje jednak na KO zamiast 3 drogi/ lewicy.

#polityka #bekazopozycji #bekazlewactwa
  • 7
@TwistedFate imo masz rację. Opozycja potrzebuje odświeżenia a Hołownia był taką szansą. No ale prawdopodobnie duma nie pozwoliła PO na uznanie porażki i skoncentrowanie opozyji w okół Polski 2050 No i przez to mamy co mamy czyli prawdopodobnie 3 kadencję pisu
@TwistedFate: ziom, wiesz jaka była różnica głosów między dudą a trzaskiem?
wiesz ile było cudów nad urną np w dps-ach?
wiesz ile czasu poświęcono kandydatom w publicznych mediach i jak ich przedstawiano?

Nie jestem pisowcem i nie mówię bez dowodów, że wybory były sfałszowane, ale z pewnością władza zrobiła wiele, by nie były uczciwe.
Kotłownia by tutaj nic nie zmienił.
@krytyk__wartosciujacy: tak samo jak nie będzie co gdybać gdy nie wejdzie 3 droga i lewica bo przecież gdyby startowali razem to też mogliby przegrać z pisem... Nie ma co gadać ta decyzja miała tylko na celu utrzymanie platformy która by padła gdyby kotłownia wygrał z Duda. Cele partyjne ważniejsze niż dobro Polski ale to mnie jakoś niestety nie dziwi.