Wpis z mikrobloga

Hej mireczki - za jakiś czas będę szukał swojego pierwszego dupowozu, choć od zdania prawka już trochę minęło (chodzę na "jazdy przypominające").
Budżet - 17k + ew. 2k na wymiany/naprawy od razu po kupnie

Do czego będzie używane: daily raczej jakieś zakupy, pracuję zdalnie więc raczej jakiś dojazd do sklepu i okolice, na wieś +- 70km raz na dwa tygodnie. Oprócz tego chce sobię trochę pojeździć po Polsce (raz na miesiąc dwa pewnie jakieś 400~ km w jedną stronę, bo jestem z Białegostoku i wszędzie mam daleko :/ ) - morze, zamki, trochę mniejszych miejscowości z fajnymi rzeczami do których nie chce się jeździć pociągami.

Dosyć mocno spodobały mi się Hyundaie I30 i Kia Ceed (raczej wolę wersje hatchback, ale kombi też spoko) - pierwsze wersje roczniki 2007 - 2010 - wiem, że to prawie to samo, ale co sądzicie o tych autkach - słyszałem tylko, że powyżej 120km/h są bardzo głośne. ale wnętrze i ogólnie bryła mi się podoba/nie potrzebuję nic wystrzałowego. Fajne są też bagażniki - nie tylko w wersji kombi wydają się całkiem pojemne.

Istotne - benzyna vs diesel - sam nie wiem, czy kupowanie diesla do tras raz na jakiś czas to dobry pomysł, ale mam możliwość kupowania taniej diesela o złotówkę z hakiem na litrze (dopłaty dla rolników) i z tego powodu się mocno waham. Trochę cykam się benzyny + lpg bo trzeba to serwisować i sporo pilnować :/
Słyszałem, że ten 1.6Crdi w tych autkach jest w miare wytrzymały i bez dwumasu (PODOBNO TO WAŻNE)

Dajcie jakieś tipy, czy można znaleźć coś sensownego w tych pieniądzach, na co patrzeć, może jakieś alternatywy do tych dwóch autek - widzałem jeszcze astre/corsę, ale wnętrze astry jest dla mnie surowe jak tatar na weselu i trochę odstrasza.

#samochody #kupnosamochodu
  • 4
@VampirEdward pomijając co jak cenowo wychodzi, myślę że za bardzo boisz się LPG. Przegląd mąż droższy chyba o 70 zł, serwis to głównie wymiana filtrów. Sam przez 2 lata jeździłem autem z 2005 roku, z LPG z 2014 roku, poza wymianami filtrów to czujnik tlenu chyba padł, jakieś 150 zł mnie to kosztowało
@VampirEdward na początek jakaś mała benzyna. i30 ujdzie ,w środku pełno plastiku ,a co do hałasu powyżej 120 to można jeździć do 120 i jest git ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ja osobiście kupiłbym coś na pierwsze auto za 7-10 tysi a resztę wrzucicił w pakiet startowy rozrząd ,nowe opony (nikt o to nie
Myślicie, że sensowne jest kupienie czegoś do jakichś 12k~ ze wszystkim tak "na stracenie", bo pewnie jako pierwsze auto trochę je przeoram i dopiero po roku/dwóch kupienie czegoś co bardziej bym chciał?