Wpis z mikrobloga

W marcu 2018 roku jeden z naszych kolegów dowiedział się o planach gigantycznej inwestycji w Nasielsku – na ponad 40 hektarach miało powstać największe wysypisko w Polsce. Wszystko działo się w tajemnicy, mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli. Praktycznie wszystkie decyzje były już wydane, w tym decyzja środowiskowa oraz decyzja lokalizacyjna. Dzięki interwencji mieszkańców oraz m.in. możliwości wyrażenia ich sprzeciwu podczas sesji, udało się zablokować tę inwestycję. Myślę, że to był jeden z powodów, dla którego zmieniono gminny statut. By mieszkańcy nie mogli krytykować na sesji działań burmistrza.


- absolwent tegorocznej Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SIS) Robert Sierzputowski z Aktywny i Czysty Nasielsk, w rozmowie z Martyną Bójko opowiada o swoich watchdogowych działaniach i zmianach w jego rodzinnym Nasielsku. Cały wywiad przeczytacie na stronie: https://siecobywatelska.pl/nasielsk/

P.S. W planach kolejna edycja SIS - o szczegółach będziemy informować na naszej stronie www.
__
Szkoła Inicjatyw Strażniczych organizowana jest w ramach projektu “Szkoła Inicjatyw Strażniczych – 2 regiony”. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #nasielsk
  • 12