Wpis z mikrobloga

Poszukiwana #glebogryzarka do #ogrodnictwo #ogrod

Generalnie ogród spory, co roku uprawiany. Widzę, że są różne rodzaje tych glebogryzarek - z kołkami, bez, z dołączamymi "płużkami" i bez nich.
Co wybierać? Raczej nie chodzi o jakoś kosmicznie drogi sprzęt, ale nie chce kupić popierdółki noname.
Na temat kosiarek łatwiej znaleźć info w sieci, jak jest z tym sprzętem? Jakiej mocy i marki szukać, żeby się nie zawieść? Raczej tylko nowe wchodzą w grę, bo to będzie sprzęt na lata.
Jakiej marki silnik, jakiej mocy szukać, żeby nie było za słabo?
#pytanie #pytaniedoeksperta #dom #ziemia
  • 6
  • Odpowiedz
@Shatter: Dużo zależy od powierzchni. Warto kupić z kołami napędowymi jeżeli masz dużą działkę. Ja mam raptem jakieś 200m2 kupiłem z marketu za 1500 i działa. Jeżeli ziemia jest mocno zbita, trzeba jechać tylko dwoma nożami.
  • Odpowiedz
@Shatter: ile tego ogrodu? Jak twarda ziemia? Chcesz orać trawę czy tylko dwa razy w roku zruszyć ziemię?
Jak kupisz zbyt dużą będziesz miał ciężko nią operować. Jak zbyt lekka będzie podskakiwała na twardej ziemii
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gawronfly no na metry kwadratowe ci tego nie podam, ale jest obiektywnie duży.
Kiedyś pożyczona była taka licha glebogryzarka od sąsiada to właśnie była zbyt lekka, ale sąsiad już nawet jej nie ma, więc nie jestem w stanie powiedzieć ci jakie miała parametry.
Ona będzie służyć przede wszystkim do przygotowania ziemi pod ogród warzywny, w którym ziemia bywa twarda
  • Odpowiedz
mam taką :Glebogryzarka spalinowa Lider SG60-173 3.2kW 173cm3
mniejsza była by za słaba większą trudno operować ta wydaję się idealna.
Użyłem tylko raz. nie wiem jak będzie się zachowywała.
@Shatter
  • Odpowiedz