Wpis z mikrobloga

Nie no - muszę powiedzieć, że jestem w szoku. Wróciłem na Wykop po dłuższej przerwie, poprzednie konto usunąłem na fali zniechęcenia po aktualizacji na początku tego roku. I jestem w szoku. Ja wiem, że ten portal upadał już od 2015 roku, pamiętam to, widziałem to wszystko, ale nie spodziewałem się, że zaszło to tak daleko.

Strona Główna to ściek, nie ma już nic normalnego. Jakieś wrzutki o wszystkim i o niczym. Szczerze? Nawet Strona Główna z 2015 roku była lepsza, tam przynajmniej pod tymi wrzutkami "JKM masakruje lewactwo" toczyły się jakieś dyskusje (inna sprawa, że Wykopki były wtedy zapatrzone w paróweczkową szkołę ekonomii).

Na Mikroblogu ciągle jakieś wojenki "banderowcy" vs "onuce", mam wrażenie, że ten portal jest już w dużej mierze poświęcony tematyce Katynia i Wołynia, to są najważniejsze sprawy w tej chwili.

Nocna zdechła, nic ciekawego. A kiedyś człowiek się tu dosłownie bawił.

Tagi, które kiedyś obserwowałem i miałem z nich kilkadziesiąt powiadomień dziennie, teraz zamarły. Nie dzieje się nic. Osoby, które kiedyś w pewnych tematach robiły ogromny ruch i które śledziłem, po prostu odeszły.

Dyskusja też już zasadniczo nie istnieje.

Gdzie się podział dawny Wykop? Gdzie się podziało robienie herbaty w pralce? Dysputy o piecu z Revaux?

Ja #!$%@?ę - jestem w ciężkim szoku. Naprawdę. Ten portal po prostu zdechł. Najgorsze, że nie wyrosło nic w jego miejsce. Alternatywę na literę "H" sobie darujmy, tam ruch jest niewielki. Straciliśmy, jako społeczność Internetu, unikalne miejsce.

Wiele miałem tutaj kont, wiele razy wracałem. Ale teraz już wiem, że nie ma do czego. Jest to już całkowicie inne miejsce, niż 10 lat temu, gdy zakładałem tu konto po raz pierwszy. Inne, niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet po 2015 roku, gdy zaczął się tutaj polityczny spam, nie było tak źle. Nawet po 2017 roku, gdy zaczęły się patostreamy, nie było tak źle. Nawet po 2020 roku, gdy zaczął się COVID-19, nie było tak źle. Nawet po 2022 roku, gdy zaczęła się wojna na Wschodzie, nie było tak źle.

Wytrwałem tu trzy dni teraz.

Dziękuję za wszystko, czego tu doświadczyłem. Za liczne dyskusje z dawnych lat, za poznanie ciekawych ludzi, za poznanie ciekawych książek. Było - minęło. Wspaniała przygoda, nie zapomnę jej nigdy. Żegnajcie. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś w Internecie uda się zbudować coś podobnego.

Podpisano,

Wykopek o wielu kontach
2013-2023

#wykop
  • 19
  • Odpowiedz
Najgorsze, że nie wyrosło nic w jego miejsce.


@poetaifilantrop: To jest najciekawsze. Ci ludzie jakby nie tyle zawinęli się z tego portalu, co zawinęli się w ogóle z internetu. Dosłownie zniknęli.
  • Odpowiedz
@poetaifilantrop Prawda jest taka, że wykop dziś to zupełnie inne miejsce niż 5 czy 10 lat temu. Trochę tu już siedzę i mógłbym narzekać, że kiedyś to było, a teraz to nie ma. Ale mógłbym się też stąd wynieść, a jednak tego nie robię.
Nie robię dlatego, że w tym morzu gówna, hejtu i propagandy da się co jakiś czas wyłowić perełkę w postaci wartościowego znaleziska czy mądrego, trzeźwego komentarza.
  • Odpowiedz
@poetaifilantrop: najgorzej, że niema już w internecie swobodnego miejsca do dyskusji z ludzmi rozsądnymi przynajmniej w miare, tak jak to zawsze na wykopie bywało, nauka, wydarzenia światowe, ciekawostki, zawsze toczyła sie jakaś dyskusja pod wpisami i znaleziskami
  • Odpowiedz
@poetaifilantrop: wykop to jest swego rodzaju folklor i tzw guilty pleasure
Widziales co się działo w lutym na hejto gdzie ludzie się oburzali o shitposting i połowa postów to było nudne #!$%@? o swoim nudnym hobby czy pracy
Jeszcze jakby ci ludzie mieli minimum talentu pisarskiego ale ich posty były na poziomie rozprawki ucznia 4 klasy podstawowej
  • Odpowiedz
  • 0
@poetaifilantrop pozdrawiam kolegę dziadka. Aż sprawdziłem sam mam konto 14 lat. No niestety wykop ściek totalny, przychodzę tu tylko wtedy jak chce się powkorwiac i powyzywac, więc rzadko w #!$%@? xD. Za dużo katozjebow i prawako-prawiczkow. Niestety taki obraz młodego społeczeństwa tutaj. Nie wyedukowanego, ignoranckiego ale tak to jest jak rząd stawia na edukację wyznaniową. Od wieków w Polsce te same błędy są popełniane, trochę szkoda ale z 2giej strony #!$%@? z
  • Odpowiedz
@Ethernit:

To jest najciekawsze. Ci ludzie jakby nie tyle zawinęli się z tego portalu, co zawinęli się w ogóle z internetu. Dosłownie zniknęli.


Smutne, smutne. Atmosfera teraz tutaj jak na cmentarzu. Brakuje mi wielu ludzi stąd.

@Bianconero:

Prawda jest taka, że wykop dziś to zupełnie inne miejsce niż 5 czy 10 lat temu. Trochę tu już siedzę i mógłbym narzekać, że kiedyś to było, a teraz to nie ma. Ale
  • Odpowiedz