Wpis z mikrobloga

#duolingo #francuski
Zacząłem się uczyć francuskiego z duo, 86 dzień leci, jak na razie bardzo mi się podoba, ale - jestem teraz na II unicie. Jak na pierwszym już mnie szlag trafiał, że duo katuje 3 słowa na krzyż w kółko i w pewnym momencie miałem ochotę odinstalować apkę gdy po raz tysięczny chciał, żebym wpisał "kot je pizzę", tak w drugim unicie zaczął rzygać nowymi słowami jak głupi, ale prawie wcale ich nie ćwiczy. O ile znaczenie/wymowę pamiętam, to zapis bez ćwiczenia się wcale nie utrwala. Teraz już do końca to tak będzie wyglądać? Powinienem zacząć to sobie suplementować np.: memrise?
  • 7
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek: duolingo jest niekompletny i przez to kiepski. Kiepskie ma forum i kiepskie tłumaczenie czegokolwiek. Nawala zdaniami wyrwanymi z kontekstu przez co nie można nauczyć się czasów. Kiepska nauka gramatyki.
Duo jest fajne, aby się sprawdzić i się pobawić, ale do prawdziwej nauki języka się nie nadaje.
  • Odpowiedz
  • 1
@Precypitat: memrise też po #!$%@? trochę, zaczynałem od niego i w liście słów z jednej lekcji część rzeczowników dawał z rodzajnikami określonymi le/la, część z nieokreślonymi un/une, jakieś losowe w liczbie mnogiej des, a do tego niektóre słowa miały błędy w pisowni :/
  • Odpowiedz