Wpis z mikrobloga

Zanim wyślę zapytanie do UODO zapytam tutaj, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi w wyszukiwarkach.
Kiedyś zapewne (i nie przeczę, że tak nie było) zgodziłem się na zgody marketingowe w aero2. I nic na skrzynkę nie przychodziło do 17 sierpnia. Dostałem maila, typowa reklama od plusa. No ok, szukam linka do wypisania się z newslettera. Nie ma. Jedynie na dole zapis: "Wypisanie z listy subskrybentów – napisz do nas na bok@aero2.pl podając swoje imię i nazwisko oraz 4 ostatnie cyfry numeru PESEL w celu weryfikacji." I tak się wymieniam mailami, bo chcę żeby mnie z tej listy usunęli (piszę z adresu mailowego na który przyszła ta reklama) ale NIE CHCĘ im podawać nawet tych czterech ostatnich cyfr numeru PESEL. Wg. mnie nie ma takiej potrzeby aby wypisać kogoś z listy mailingowej, zawsze przy takich mailach był link, klikałem i koniec subskrypcji. Czy ktoś z was może spotkał się z takimi działaniami i są one prawnie uzasadnione? Otworzyłem już "Pismo ogólne do podmiotu publicznego" aby napisać do UODO ale zapytam jeszcze tutaj. Z góry dziękuję.
#daneosobowe #uodo