Wpis z mikrobloga

Gdy w Krakowie zaczepią was sebixy i spytają za którym klubem jesteś to statystycznie lepiej odpowiedzieć, że za wisłą czy cracovią aby wyjść z tego cało?

#mecz #krakow #ekstraklasa

jak wyżej

  • odpowiedz że za wisłą 66.7% (1018)
  • odpowiedz że za cracovią 33.3% (509)

Oddanych głosów: 1527

  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wezwoguleicstont ja na pierwszym roku studiów wracałem z kolejną flaszka z monopolu i zatrzymała się przy mnie E46.
Klasyczne pytanie "Za kim jesteś?". Ja, #!$%@?, na całe gardło wydałem się "Jazda jazda biała gwiazda".
To była jedyna przyśpiewka jaką znałem, dopiero co przyjechałem do Krakowa. Ci coś tam odpowiedzieli i pojechali.
Później dowiedziałem się, że dzielnica w której mieszkałem to mocna Cracovia. Nawet niedaleko był jakiś bar dla kibiców Cracovii.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: obecnie takie sytuacje to jest rzadkość, to nie 2002 rok xD
Dobra była taktyka z podaniem lokalnego klubu z twojej miejscowości/dzielnicy itp wtedy niektóre sebixy wyrażały podziw za lokalny patriotyzm xD
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: najlepiej to że za jadczakiem bo tylko w jego historiach w krakowie zaczepiają ludzi w biały dzień i pytają za kim są. Kraków nie różni się niczym w tej kwestii od innych miejsc jeśli chodzi o zaczepki gdzieś w osiedlach, no oczywiście jedyna różnica że tutaj 60kg szczury biegają z przedłużkami i gazem
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: Tak serio to ogółem jest imho zdecydowanie więcej kibiców Wisły niż Cracovii, to widać też po frekwencji na stadionie. Osobiście znam tylko dwóch gości za Pasami, reszta moich znajomków z Krakowa i okolic Wisła, to ostatnie to dowód anegdotyczny ofc, ale podejrzewam, że nie tylko ja tak mam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont: W moim (a raczej moich kolegów) doświadczeniu zawsze pytają najpierw skąd jesteś. Ale to może przez specyfikę osiedla (często tam wchodzi cracovia z sąsiedniego osiedla)
  • Odpowiedz