Wpis z mikrobloga

  • 54
@Wiskoler_double mój challenge na nadchodzącą zimę to utrzymać zielone liście Alocasii (to największe bydle). W europejskim klimacie przy spadku ilości światła i temperatury przechodzi w stan hibernacjii i zrzuca masę zieloną. Not on my watch Alocasia Odora, not on my watch.
  • Odpowiedz
mój challenge na nadchodzącą zimę to utrzymać zielone liście Alocasii (to największe bydle). W europejskim klimacie przy spadku ilości światła i temperatury przechodzi w stan hibernacjii i zrzuca masę zieloną.


@Recydywa: szacun, że Ci się chce użerać z takimi niewdzięcznymi badylami
  • Odpowiedz
  • 2
@Darkiii Wychodzę z założenia, że mam rośliny po to, żeby cieszyć nimi oko, dlatego absolutnie nie dopuszczam opcji różowych ledów.
@larine uwielbiam tego olbrzyma. Cała masa zielona którą tu widać wyrosła w 8 tygodni, były jeszcze 2 mniejsze liście które usunąłem.
@naganiaczherculesa nikt tu nie ma żadnej mocy sprawczej. Jak coś mi wjedzie to jestem nie do zatrzymania. Tak już mam :P
@MrMas Z dupy. Wszystkie rośliny które mam to sieroty podarowane
  • Odpowiedz
  • 0
@Darkiii Takie jak np. biały ze zdjęcia który wyciągnąłem z lampy roboczej. 6500K. I właściwie tyle wystarczy, byleby zdjąć pokrywy rozpraszające światło, bo duzo na gęstości się traci, no i odpowiednio dobrać moc do potrzeb. Ta alocasia z moich obserwacji jest w pełni zadowolona z 30W. Lampy oznaczone jako "growerskie" mają bardzo zawyżone ceny.
  • Odpowiedz
  • 1
@Nester86 masz rację, że wyniki byłyby lepsze, ale dla mnie duża część tego hobby splata się z moim hobby stolarskim. I tu wchodzimy w temat estetyki. Ja ponad wszystko tutaj przekładam estetykę która mnie cieszy niż samo pędzenie roślin. Zimą napewno uszczelnię tą sekcję regału i zrobię zamknięty obieg z szybą z przodu. Nie ma innej opcji, szczególnie w zimie. Światło jak najbardziej dobieram w zaleznosci od barwy i mocy. Rośliny rosną
  • Odpowiedz
@Recydywa: jaką lejesz wodę do nawilżacza? Kranówę czy demineralizowaną z baniaków?
72% wilgoci w powietrzu(do tego z mgiełki, nie stricte ewaporacyjnie rozpuszczonej w powietrzu) to dość dużo, przy tej wartości może Ci się pojawić pleśń na ścianach
  • Odpowiedz