Wpis z mikrobloga

  • 3
@Nadaje_z_piwnicy: Kabel i lokalny dostawca. Mam od 2006 roku i zawsze było spoko, ale od zeszłego roku co chwile coś. Niestety światłowodu nie opłaca się kłaść w moim bloku, więc za rok zmieniam dostawcę, bo potrzebuję potężny upload, a nie marne 13 Mbps ()
  • Odpowiedz
  • 2
@Nadaje_z_piwnicy: Nie wiem co to xdsl xD

Technicolor CGA2121 (o tyle ten dostawca spoko, że mam dostęp do 192.168.0.1)

Problem z technikami jest taki, że przyjeżdżają najczęściej o takich godzinach, że wszystko jest okej. Problem o tyle skomplikowany, że nie występuje w formie powtarzalnej. Potrafi być jednego dnia git, a drugiego wieczorem już wyjebuje błędami, że wypok się nawet nie wczytuje.
Wszystkie końcówki w kablach koncentrycznych powymieniane i sprawdzane, więc to nie problem u mnie w mieszkaniu, a stawiam, że pożydzili na utylizacji przepustowości w klatce i o określonych porach przeciążenie sieci wyjebuje w kosmos, że download/upload ciągnie normalnie, a pakiety
  • Odpowiedz
  • 2
@Nadaje_z_piwnicy: Cholera oczywiście, że po kablu. Kupiłem nawet specjalnie RJ45 Cat8 xDDD

Splittery były nawet wymieniane na nowe. Ogólnie głównie dzieje się to wieczorami jak każdy siedzi w domu. Więc tak jakby przepustowość nie wyrabiała. Potrafiłem streamować 3h wszystko elegancko, a następnie 2h bitrate łeb na szyję, aby znowu po tym działało jakby nic ( _)
  • Odpowiedz
@BlackReven: Czyli jak się to dzieje w porze wzmożonego ruchu to przepustowość nie wyrabia, tym bardziej jak telewizja działa normalnie, musiałbyś się dowiedzieć czy twoja sieć obsługuje docsis 3.1, obsługuje on szersze pasmo co by może pomogło, ale wtedy trzeba by chyba też wymienić splitter. Modem masz od dostawcy? Innych nie mają w ofercie?

2013 – DOCSIS 3.1


To przede wszystkim kolejny skok pod względem prędkości – tym razem już
  • Odpowiedz
  • 1
@Nadaje_z_piwnicy: Ten modem i tak wyrabia tylko z DOCSIS 3.0. Niby mają w ofercie na DOCSIS 3.1, ale nie dla psa to tylko dla ludzi, którzy mają najwyższy pakiet >.>

Mnie to #!$%@? obchodzi jaki DOCSIS mają, tylko to ma działać i nie gubić pakietów. Nie po to płacę, aby mieć wahania sygnału jako VTuberka ()

Mam gdzieś na szafie jeszcze Linksys WRT54GL, ale to już
  • Odpowiedz
  • 1
@Nadaje_z_piwnicy: Uwielbiam serwisantów ()

#!$%@? #!$%@? nie ma co wchodzić do mieszkania jak problem teraz nie występuje xDDD

Wiadomo hehe nie ma problemu to nie ma rozwiąazania, ale był chociaż łaskawy wejść do klatki i sprawdzić czy wszystko ok >.>

Kuźwa mają pieprzone wykresy stabilności sygnału to ogarnijcie dupe, a nie że paaaanie to trzeba być przy tym. Jest pieprzony 2023 rok (
  • Odpowiedz