Wpis z mikrobloga

Ja się tym ludziom na Majdanie nie dziwię. #!$%@?, ten #!$%@? wydał rozkazy strzelania do ludzi. Kompromis to pogodzenie się z tym, że ludzie którzy zgineli, stracili życie za przyśpieszenie wyborów - ja #!$%@?ę. Janukowycz powinien podzielić los Mussoliniego. #ukraina
  • 4
  • Odpowiedz
@mug3n: Ci ludzie też używali broni ostrej. Tu nic nie jest takie proste jak się wydaje. Gdy pokazywali przechwyconą komunikację radiową snajperów to brali pod uwagę, czy ktoś ma broń, czy nie. Nie strzelali losowo jak do kaczek.
  • Odpowiedz
@chybanie: Na jednym z najbardziej popularnych filmów widać, że strzelano do ludzi uzbrojonych w cienką blachę i drewniane pałki, idących po swoich rannych i zabitych. Nie wiem, czy snajper patrzył, kto ma pod kurtką pistolet, kto nie - nie w tym rzecz. Pamiętam, że protest był pokojowy, obfity w grupy osób zaczepkowych, zupełnie jak na naszym marszu niepodległości. Tylko, że u nas nikt nie strzela do ludzi. To, co zrobiła
  • Odpowiedz
@chybanie: Pamiętam też nagranie, jedno z pierwszych, katowania na dachu protestanta który zmarł, przez berkutowców. W światłach reflektorów. Nikt jeszcze nie strzelał, po żadnej ze stron. Na placu wybito wielu ludzi, nie ważne czy nacjonalistów, dziadków, czy lewaków. Wybito ich bo tam byli. Jeśli uznamy, że strzelanie do nich było słuszne, uzasadnione, dlaczego u nas nie strzela się do protestujących górników, demolujących kibiców, głodujących chorych? Nie wyobrażam sobie bezkarności takich
  • Odpowiedz