Wpis z mikrobloga

Hej, od 3 tygodni zmagam sie z czymś dziwnym w swoim organizmie, nagle w środku dnia dostałem 3 tygodnie temu zawrotu głowy, gorszego widzenia i od tego czasu do dziś boli mnie głowa, mam dreszcze, skorcze mięśni na twarzy, bol jest migrujący, nie jednolity, często mam uczucie obecnie drętwienia. Robiłem morfologię - pierwsza wyszła z za wysokimi leufocytami druga robiona tydzień temu wyszła dobrze, robiłem rezonans magnetyczny głowy w którym nie wyszły żadne zmiany, robielm badanie hsv które wyszło dodatnie i brałem przez 10 dni heviran, robielem badanie na bolerioze bo byłem ugryziony 3 miesiące temu i 3 tygodnie tutaj wyniki IgG i IgM negatywne, sam zrobiłem sobie dziś dodatkowe badania na bolerioze, wczoraj robiłem węzły chłonne wszystko dobrze. Nie mam już siły a mój stan sie nie poprawia a nawet mam wrażenie ze jest gorzej, czy ktoś mial takie objawy? Gdzie sie udać ? Co jeszcze sprawdzi? Neurolodzy nie maja pojęcia co mi dolega, nie ziejąca następnych badań, nie maja pomysłów co badać #zdrowie #krakow #choroby #neurologia
  • 15
@patrix100: w pracy i w rodzinie miałem ostatnimi czasy dwa prawie takie same przypadki w przeciągu ostatnich kilku miesięcy (objawy jak u Ciebie). W obu przypadkach diagnozą była borelioza. Obojgu nawet robiono punkcje lędźwiową z której niewiele wynikało. W jednym przypadku testy robione w szpitalu na NFZ na borelioze dały wynik negatywny ale lekarz kazał zrobić dokładniejsze badanie - zdaje się, że gdzieś do Niemiec wysyłali próbki i tam faktycznie potwierdzili
@s00snowski hej zrobiłem właśnie prywatnie dokładnie badania na bolerioze, za 10 dni mam dostać wyniki, zobaczymy co z tego wyjdzie, punkcji nie robiłem na ten moment bo lekarze sami mówią ze to nie ma większego sensu przy założeniu ze mam zrobiony RM głowy, czy objawu w tych przypadkach o których mówisz nasilały się? Były takie same cały czas? Jak długo to trwało?
@patrix100: Bardzo podobna sytuacja u mojej mamy. Wynik: borelioza, około miesiąca leczenia antybiotykami i praktycznie całkowity powrót do zdrowia.
@patrix100: w obu przypadkach przeszło tak samo szybko jak się pojawiło po przyjętych antybiotykach, ale znam też jedną osobę która po boleriozie i antybiotykoterapii do tej pory ma różne dziwne odrętwienia a minęły prawie dwa lata odkąd ja zdiagnozowali i zaczęli leczyć
jedną osobę która po boleriozie i antybiotykoterapii do tej pory ma różne dziwne odrętwienia a minęły prawie dwa lata odkąd ja zdiagnozowali i zaczęli leczyć


@s00snowski: pewnie leczyli fluorochinolonami xDD
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@s00snowski: potencjalnie mogą uszkodzić nerwy i tkankę łączną w postaci stawów i ścięgien o wiele gorzej niż jakąkolwiek borelioza. Konowały od metody ilads często stosują te antybiotyki a potem wciskają ludziom "zespół poboreliozowy" który w rzeczywistości jest skutkiem działania leku
@Koronanona brałem jedynie heviran, badania IgG i igm ma bolerioze robione ponad dwa tygodnie temu wyszły negatywnie, zrobiłem dzis badania KKI jeszcze raz, objawy nie ustępują wręcz pojawiły bóle stawów które nie występowały
@patrix100: w takim razie borelioza ma sporo sensu w połączeniu z tym kleszczem kilka tygodni temu. Na Śląsku jest taki ekspert od boreliozy, wielkoszynski chyba, ma w swojej klinice sporo badań. Zdrowia Ci życzę miras, wyjdziesz z tego na pewno!
@patrix100: kleszcze przekazują wirusy np. zapalenie mózgu, z objawami sztywnienia karku, bakterie np. borelioza, a także mini pasożyty np. baszioza, wnikają do krwinek czerwonych i je niszczą m.in. z tego mogą być zawroty głowy, bo natlenienie krwii spada