Wpis z mikrobloga

Mam już wiekowego Nikona D3000 z obiektywem Nikor 18-55 i z racji mojej wady wzroku przesiadłbym się na coś co ma podgląd na żywo obrazu - pewnie coś używanego, z planem aby za jakiś czas kupić sobie jakiś inny obiektyw z większymi możliwościami przybliżenia. Na który z modeli warto zwrócić uwagę?
#nikon #lustrzanka #aparat #fotografia
  • 8
via Android
  • 0
@ruffio @yelm nie znam się na rodzaju puszki. chce coś takiego i bardzo podobnego jak mam teraz, a budżet na samo body aby było jak najtaniej ( ͡º ͜ʖ͡º) bo niestety nie zarabiam 30k jak co drugi na wykopie. a d3100 lub d3200 lub d5100 dobre to jest? ze swojej jestem zadowolony i bym jej nie zmieniał gdyby nie brak podglądu live i mój problem ze wzrokiem
@FoxX21 niestety fotografia to nie zbyt tanie hobby … jak potrzebujesz tylko live view i to jak najtaniej to nawet ten d3100 będzie to miał. Ale musisz pamiętać ze to entry level i w wielu trudnych sytuacjach będzie ciężko zrobić dobre technicznie zdjęcie. Mam na myśli sport, dzika przyroda, słabe warunku oświetleniowe.
@FoxX21 jeśli Tobie to pasuje to ok. Dużej różnicy nie uświadczysz. Ale kupując wyższe modele możesz używać tańszych obiektywów bez silnika np. D90 lub D7000
PS. Na olx widziałem d5000 (ma LV) od 200 zł bez obiektywu, z obiektywem od 600 zł