Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
ostatnio rozważałem zakup iPada, w końcu dziś się zdecydowałem i zamówiłem wersję 2022 10gen

Zacząłem się jednak zastanawiać nad konfiguracją. iPad będzie naszym wspólnym domowym urządzeniem, dla mnie, żony i dziecka. Czy jest opcja podpięcia dwóch Apple ID do jednego urządzenia / stworzenia profili użytkowników. Czy musimy wybrać jedno? Czy może lepszą opcją będzie założenie trzeciego „wspólnego” Apple Id? Wtedy z pewnością tracimy główne ficzery jakie daje synchronizacja urządzeń.

#apple #ipad #iphone dla zasięgu
  • 6
@jan-palony z tego co wiem nie ma opcji sharowania dwóch kont. Zawsze możesz utworzyć jedno wspólne i wpiąć w rodzinę - łatwiej współdzielić zakupy i zarządzać samym urządzeniem. Problemem będą na pewno sesje na przeglądarce i tego typu pierdy. Appki możesz powrzucać w foldery per każda osoba korzystająca z iPada. Niestety nie da się tak tego postawić żeby działało jak na MacOS.
Hej, u mnie funkcjonuje opcja dwóch ipadów na trzy osoby, jeden żony, jeden mój, a młody korzysta tylko czasem, raz z jednego, raz z drugiego (among us i inne "pierdoły") . Myślę, że bez problemu dałoby radę pod moje appleid dodać konta żonki (fb, google, ig czy #!$%@? wie co jeszcze) i funkcjonować na jednym, ale to w sumie zależy od waszego zaufania do samych siebie. Przy Apple One i tak galeria
@Ruski_Metanol: @groger

Celem podpięcia dwóch appleid bylo m.in. to, by móc skorzystać z tego słynnego handoff. Ale najwyraźniej ta opcja nas ominie. Zalogowanie poczty czy sociali na jednym urządzeniu nie będzie problemem. Zastanawiałem się jedynie czy każde z nas będzie mogło korzystać z ficzerów jakie daje synchronizacja. Więc albo tylko jedno z nas skorzysta, albo założymy osobne AppleId i nie skorzysta z tego żadne z nas.