Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz będę wymieniał płytę główną i całą platformę, doszły mi już części, a ziomek ma mi to ogarnąć jutro, natomiast tak patrzę czysto wizualnie i nie wiem jak ta płyta główna swobodnie się zmieści w mojej obudowie, nie wiem czy to tylko moje wrażenie ze względu na to, że teraz są tam podzespoły i tylko wygląda jak by nowa płyta za duża, czy serio jest to możliwe.
Obudowę mam od lat Zalmana, nie wiem jaki dokładnie model. Płytę kupiłem MSI B 550 A PRO, wcześniej był Asrock H81M-G. Jest to możliwe że się nie zmieści czy to tylko moje wrażenie?

#pcmasterrace #komputery
  • 13
  • Odpowiedz
nie wiem jak ta płyta główna swobodnie się zmieści w mojej obudowie


@Delorenoy: Jak sam nie potrafisz składać komp, to za zamawianie części też się nie bierz by później nie bawić się w odsyłania bo coś nie pasuje w obudowie.
  • Odpowiedz
@Delorenoy: wszystko musisz pomierzyć, kupisz AIO to może się nie zmieścić radiator z wentylatorami, kupisz zwykłe chłodzenie to się okaże że wiatraki będą wystawać poza obudowę. Weź linijkę i pomierz oraz sprawdź wszystko z danymi które podaje producent. Teraz nowe obudowy (nie wszystkie), mają specjalne sekcje na montaż AIO i zawsze jest to podawane w opisie na stronie producenta (bo informacje w sklepie mogą być źle wprowadzone).
  • Odpowiedz