Wpis z mikrobloga

Siema, czy taka Honda Civic 1.0 I-VTEC ktora ma silnik 1.0 i 126 koni mechanicznych jest wolniejsza od civica UFO z silnikiem 1.8 która ma 140 koni? Jestem totalnie zielony w temacie aut dlatego pytam. Bo z tego co wiem to jak ma słabszy silnik 1.0 i mniej koni teoretycznie powinna mieć słabszego buta a przecież jest dużo nowsza od UFO? #samochody #motoryzacja #honda
  • 36
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: te które wymieniłeś z kolei na zewnątrz nie wyglądają aż tak nowocześnie xD a ten civic 1.0 wyglada niczym jakaś sportowa Fura.. sam już nie wiem co wybrać bo zalezy mi na tym żeby wyglądała właśnie tak sportowo na zewnątrz ale i żeby w środku było nowocześnie..
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni: obejrzyj jeszcze pare aut z bliska, Civic 1.0 z bliska nie wygląda w ogóle dobrze, światła odbłyśnikowe, poukrywane wydechy, kierunkowskaz w błotniku. Wieje biedą na żywo

Pewnie widziałeś jakąś fajną wersje z potrójnym wydechem ale dla mnie większe wrażenie na drodze robi już nawet Ford Puma albo Renault Captur 2023, Przynajmniej wieje świeżym designem
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni Daruj sobie polecenia od @dzem_z_rzodkiewki:
Nie kupuj żadnego Łopla ani francuca. Kup sobie porządny samochód z dobrym niezawodnym japońskim silnikiem. Od 8 lat użytkuję same Hondy i żadna nigdy mnie nie zawiodła. Miałem kiedyś Civica UFO z silnikiem 1.8 z 2006 i wiesz co? Użytkowałem go 4 albo niecałe 5 lat i sprzedałem go za tyle samo co kupiłem tego samego dnia co wystawiłem ogłoszenie. Jest to marka która najmniej
  • Odpowiedz
@Pietter: no dobra, ale to pewnie w samochodach wyścigowych albo jakichś jednostkowych wersjach na konkretne rynki. Przed X generacją normalnie sprzedawali tylko wolnossaki. Więc korekta: pierwszymi turbo benzynami szeroko sprzedawanymi przez Hondę:)
  • Odpowiedz
@Michal00789: masz rację, miałem civica UFO przez 3 lata i śmiało mogę powiedzieć że to zajebisty, bezawaryjny samochód który sprzedałem 3 lata później (czyli tydzień temu) praktycznie za taką samą cenę jaką kupiłem. Teraz przymierzam się do jakiegoś nowszego samochodu i też najchętniej celowałbym w jakąś hondę civic bo po co mi inne auto skoro civic mi pasuje w 100% a mogę trafić na jakieś gówno które będzie większość czasu u
  • Odpowiedz
Kolega kupił Vectre z silnikiem Diesla nie pamiętam czy 2.0 czy 2.2 i ciągle stoi u mechanika


@Michal00789: jak kupił złom to sam sobie winien, spróbuj ujeżdżać Civica 2.2 diesel :) Zero rdzy miałeś mam rozumieć na tym Civicu z 2006?
Fanatyka marki nie przekona że inne marki mogą być lepsze, w szczególności Renault Megane 1.3tce
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni:
Jeśli znajdziesz coś w dobrym stanie to wolałbym kupić ten nowszy model z silnikiem 1.0.
Te nowe Civici są trochę gadzeciarskie, gamingowe, fajnie wyglądają jak z jakiejś gry.
Na pewno 1.0 będzie miał lepszy dół, bo żeby UFO jechać agresywniej trzeba kręcić wyżej. UFO też jest super ale to jednak gneracja starsza modelowo. Mogę się mylić ale te nowe Civic to już produkcja japońska.
Ogólnie to z Hondami jest tak
  • Odpowiedz