Wpis z mikrobloga

Jedną z rzeczy, która mnie niebywale frasuje jest przyszłość wszystkich okołowojennych mędrców i osintowców, myślicie, że po prostu wrócą na etat do fabryki?

Dajmy takiego Wolskiego, będzie dalej prowadził swój kanał, wleci jakaś tygodnióweczka, wyjazdówka, ale skończą się raporty, które stanowią lwią część wszystkich wyświetleń, będzie szybował w dół niczym sztukas.

Bartosiak będzie niezagrożony i koniec wojny znacząco nie wpłynie na jego popularność, po prostu całkowicie poświęci się Chinom i przestrzeni kosmicznej, ale taki Micek XDDD? Co ten gościu w ogóle robił przed rozpoczęciem wojny? Gościu przepisuje twitty i telegramy innych z "białego wywiadu", i na tym nabija wyświetlenia, kiedy wojna się skończy to będzie przysłowiowy over.

Jestem pewien, że większości tych specjalistów z dowolnym stopniem wojskowym przed imieniem, mickom, wolskim, zychowiczom, wojna uratowała życie i w głębi duszy trzymają mocno kciuki, żeby zbyt szybko się nie skończyła.

#wojna #ukraina #micek #bartosiak #wolski #zychowicz
  • 15
@B3diSoprano: Wolski to się raczej zabezpiecza finansowo na przyszłość. Głupi nie jest i raczej nie przeżera na bieżąco siana które mu spada w znacznych ilościach. Micek przepadł, Bartosiak żyje cały czas ze swoich, a i jeszcze Napierała nie odczuje żadnej różnicy pewnie też xd
@B3diSoprano: Panicz Wolski jeszcze przed wojną zgłaszał fiskusowi sześciocyfrowe sumy.
Jego książka kosztowała ~50zł i sprzedał przeszło 20,000 egzemplarzy czyli przynajmniej milion PLN obrotu.
Autor może liczyć tylko na część tej sumy ale to i tak nieźle. Na Patronite dostaje 11k miesięcznie.
Zapowiadał że pisze drugą książkę a zarówno Agrofuhrer jak i maupa nie wydają się uspokajać.
Nawet doktór Nasuwała dostaje 3,4k na Patronite miesięcznie.
Zamiast ich skreślać raczej czas
harcerz - @B3diSoprano: Panicz Wolski jeszcze przed wojną zgłaszał fiskusowi sześcioc...

źródło: wolski 2018

Pobierz
Jego książka kosztowała ~50zł i sprzedał przeszło 20,000 egzemplarzy czyli przynajmniej milion PLN obrotu.


@harcerz: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ile-zarabia-autor-ksiazki-u-wydawcy

generalnie to nie jest tak (zazwyczaj) że wojski dostaje te 50 zeta od ksiązki sprzedanej w księgarni i dopiero płaci księgarni.

Jak on w ogóle to wydawał? Własnym sumptem czy ył prawdziwy wydawca?

Patronite


@harcerz: na patronajt to wszystko leci jako darowizna, więc efektywnie #!$%@? kilkanaście procent z tego w podatku, to raz.

dwa
yaplakal


@B3diSoprano: pewnie skonczą jak ravgor, skok z bloku. tak jak ravgor kiedys robil pranki jak to bylo modne ale pojawili sie magicale, boxdely i inne patostreamy i ekipy friza, pranki juz nie byly w top ogladanych to ravgor mial wybor isc robic do fabryki albo skoczyc z bloku, i wybral to drugie xD
@pogromca_krasnali:
W przypadku książek to jest różnie. Najbardziej opłaca się selfpublishing (finansowy ninja itp) ja nie miałem na to czasu i wybrałem wydawnictwo Altenberg które zaproponowało najwyższą kwotę od ceny okładkowej na rynku. Generalnie wszystkie duże wydawnictwa dymają autorów i proponują 8, 10, 15% od ceny okładkowej. Ja oczywiście na książce bańki nie wbiłem ale owego smutengo pita w zasadzie zdublowałem ze "Spokojnie o Wojnie". Nie wdając się w szczegóły.
@pogromca_krasnali:
Na patronicie kwoty poniżej coś 400zł są bez podatku. A że wpłacają etapami Widzowie indywidualni zatem to jest bez podatku. Prowizja Patronite to kilka %.

Czy dobry handlowiec zarabia 11k przed podatkiem?

W branży medycznej standard to netto od 5k do 8-9k podstawy dla dobrego KAM. Widełki na tym samym stanowisku potrafią być nawet dwukrotne.
@Aquamen:

Wolski to się raczej zabezpiecza finansowo na przyszłość. Głupi nie jest i raczej nie przeżera na bieżąco siana które mu spada w znacznych ilościach.

Dokładnie. Przede wszystkim na emeryturę, i nieco innych inwestycji. Do tego odkładam na jakiś biznesik kiedyś tam. Generalnie jedyna "ekstrawagancja" to kupno Żonie auta bo ja swoje wziąłem w leasing. Przy czym auto Żony to sponsorują st00pki Glapy bo inflacja zżarłaby więcej luźnej kasy niż strata