Wpis z mikrobloga

Od kilku dni mam nowy telefon - Motorolę g82, system spoko, bo prawie czysty android ITP, irytuje mnie jednak kilka rzeczy po przesiadce z MIUI

1. App Drawer - pasek wyszukiwania aplikacji znajduje się na górze, na MIUI znajdował się na dole i było to 300z bardziej intuicyjne i o wiele szybsze.

2. Gesty - gesty działają zasadniczo tak samo, po za jednym wyjątkiem - gest cofania nie działa na klawiaturze - muszę cofnąć po za obszarem klawiatury

3. Włączanie latarki - Wcześniej miałem opcje włączenia latarki nawet z wyłączonym ekranem klikając 2x szybko przycisk włączania telefonu, było to baaaardzo poręczne i totalnie nie widzę życia bez tej opcji, aktualnie żeby włączyć latarkę muszę potrząsnąć telefonem, co jest nie wygodne, wyglądam jak idiota a dodatkowo czasami jest to nie możliwe z powodu ciasnych przestrzeni. wcześniej jak chciałem latarkę to wyjmując telefon z kieszeni miałem ja już włączona, teraz muszę się męczyć.

Czy znacie jakieś rozwiązania na te problemy? Wiem że 1 da się rozwiązać poprzez instalację innego launchera, ale mówiąc szczerze to nie chce tego robić, jest to najmniej uciążliwy problem
2 I 3 to najbardziej wkurzające rzeczy.

plz help

#android #miui #xioami #motorola #kiciochpyta