Wpis z mikrobloga

#detailing
Mirki czy jest sens polerowania przedniej szyby? Czy pogodzić się z wadami ....
Auto lata po autostradzie więc szyba nie ma głębokich rys. Tylko jak jak by ktoś piaskiem sypną ... W sumie dwa odpryski jak pół łebka od szpilki których wiem że się nie pozbędę. Dodatkowo szyba podgrzewana. Jest sens to oddawać do polerowania czy pogodzić się z tym :D
Jaki jest przedział cenowy za polerowanie przedniej szyby czołowej? Wiem że ciężko powiedzieć ale tak górny i dolny pułap.
  • 10
@K_O_R_N_I_K: Mało kto sie tego podejmuje przez mity które narosły wokół polerowania szyb. A prawda jest taka że ktoś pewnie kiedyś puścił plotę albo #!$%@?ł koncertowo robotę i jest wielkie gadanie i powielanie mitu o soczewce która powstaje po polerowaniu. Zobacz to: https://www.youtube.com/watch?v=_D1Q0idYIfg Szyba szrotowa jechana w jednym miejscu maszyną i żadnej soczewki nie ma.

Są studia detailingowe które nawet szybę matują papierami ściernymi przed polerowaniem w celu wycięcia głębszych rys.
@jedyny_wolny_login: prawda :) z drugiej strony co oryginalna szyba osadzona co do milimetra przez robota w fabryce, to oryginalna. Są nawet chętni na zabezpieczanie szyb folią ochronną żeby tylko nie musieć wymieniać oryginału na zamiennik z powodu odprysku czy rysy od wycieraczki.

@K_O_R_N_I_K: teraz jeszcze doczytałem że chodzi Ci o odpryski. Z odpryskami musisz się pogodzić, polerowanie ich nie usunie. Ewentualnie wymienić szybę i zabezpieczyć folią na przyszłość.
@klotz: Problemy pierwszego świata dwa odpryski wielkości łepka od szpilki :) I jakieś tam jakieś powiedzmy autostradowe ryski nic głębokiego.
Niestety szyba podgrzewana z czujnikiem deszczu i Volvowym City Safety no nic w jeździe w niczym to nie przeszkadza :) W bezpieczeństwie też. Tylko estetycznie przeszkadza jadąc pod słońce :)
Więc nie ma co tego ruszać tylko to zaakceptować :) 200k i 8 lat no nie ma co się jednak srać