Wpis z mikrobloga

Ostatnio pisałem z pytaniem co jest dzisiaj w modzie do projektowania UX/UI i polecono mi Figmę. Ściągnąłem, przerobiłem trochę tutków i jestem oczarowany zajebistością tego softu (za darmo to uczciwa cena).

Ale trafiłem na pewien problem/dylemat. Patrzcie na to. Przygotowałem sobie jeden komponent z kilkoma wariantami (zwykły input tekstowy). I jak na to patrzę, coś mi tutaj nie gra, tylko nie do końca wiem co. Przypuśćmy, że chcę teraz dodać kolejny wariant - tym razem z ikoną. I wychodzi na to, że musiałbym zrobić drugie tyle wariantów, czyli wariant Empty + ikona, Text + ikona oraz Hint + ikona. To wydaje się być bez sensu.

Rozważałem jeszcze taką możliwość, że można by po prostu usunąć kolumny Text i Hint, a w pierwszej kolumnie zostawić komponent z labelem, contentem i hintem, a potem po prostu wyłączać widoczność tych warstw. Jak byście to zorganizowali, żeby nie tworzyć peirdyliona wariantów?

#figma #uxui #grafika
zgubilessiejelonku - Ostatnio pisałem z pytaniem co jest dzisiaj w modzie do projekto...

źródło: Untitled-1

Pobierz
  • 1
Tak się kiedyś robiło. W skrócie poszukaj sobie właściwości komponentów, one załatwią wszystko, jedynie co zostanie w wariantach to State hover, error itd, wszystko inne przypisujesz pod właściości komponentów. Nie będę się się rozpisywał jak to działa bo nie ma zbytnio sensu, ale na pewno jest sporo tutoriali, polecam kanał Figma na yt.