Wpis z mikrobloga

Naoglądałem sie La La Landu i szukam pierwszego #keyboard . Jestem bardzo zawzięty, ale też niezbyt uzdolniony, więc z tego co ustaliłem to najlepiej będzie kupić keyboard z podświetlanymi klawiszami (klawisz sie podswietla, ja klikam), żeby wyćwiczyć sobie ruchy.
Znalazłem #casio Lk-250s, ale kosztuje ok 1000zł, a widziałem wpisy sprzed paru lat polecające inne sprzęty, ale bez tej funkcji.
I tutaj moje 2 pytania:
1. Czy ktoś moze polecić keyboardy z podobną funkcją, ale w niższych cenach?
2. Czy ktoś wie, czy można wgrywać do nauki przez podświetlanie własne utwory w tym casio? Czy jest tylko określona, mała baza, z której można korzystać?
Tak, wiem, że najlepiej to kupić za 200zł tani i się nut nauczyć, ale zdecydowałem się na tą opcję z podświetleniem, bo nie chcę zostać żadnym Chopinem, a tylko poklikać w klawisze inne niż te komputerowe dla odmiany.
btw. znam parę sztuczek technicznych, ale chciałbym, żeby te podświetlenie było realizowane w miarę bezproblemowo, a nie za pomocą jakichś połączeń z komputerem, jeżeli w ogóle jes taka opcja.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
#muzyka #pianino #pianinocyfrowe #instrumenty #naukagrynapianinie #fortepian
NoNameNoIdeaNoLife - Naoglądałem sie La La Landu i szukam pierwszego #keyboard . Jest...

źródło: Screenshot_20230808_155317_Chrome

Pobierz
  • 7
@tomtom666: wpadłem juz wcześniej na twój wpis i go przeczytałem, dlatego też napisałem mój, licząc, że po 2 latach pojawiły sie jakieś nowinki technologiczne.
Nuty kiedyś znałem i oczywiście nie ograniczę sie tylko do klikania w świecące przyciski, ale od tego chciałbym jednak zacząć.
@tomtom666: keyboard przyszedł, ale jest niespodziewny problem. Moje ręce nijak nie mogą odnaleźć się na klawiaturze. Przekazywanie informacji z mózgu do rąk, który klawisz wcisnąć totalnie nie działa, nawet grają gamę, łapię sie na tym, że jeden palec wciska dwa klawisze, bo odruchowa jest mi tak wygodniej. Wiesz może co na to poradzić? Jakieś ćwiczenia?
Przejrzałem polecane przez Ciebie Alfred's Basic Adult Piano, ale to jest teoria, a ja potrzebuję praktyki
@tomtom666: to wiem, ale nie wiem jak je do tego zachęcić. Będę próbował uczyć się grać z podlinkowej przez Ciebie playlisty pow. z tym Alfred's Basic Adult Piano w tym wpisie gdzie wszystko kiedys podsumowałes. Z tego co pamiętam to są tam na początku utwory gdzie ręce sie nie ruszają tylko palce.
Chyba, że znasz jakiś inny sposób?
@NoNameNoIdeaNoLife: nie ma tajnych sposobów, szukaj na youtube prawidłowego ułożenia rąk, w Alfredzie też zaczyna się od tego właśnie, jak ręce trzymać, jak siedzieć. To są długie miesiące, czasem lata, zanim ręce zaczną sprawnie latać po klawiszach.

Pamiętaj, żeby palce cały czas były luźno, ten jeden który naciska jest napięty, reszta ma być rozluźniona. I bij "z czuba", bardziej czubkiem palca niż płaską powierzchnią.