Wpis z mikrobloga

@Ksemidesdelos: z Piasta zawsze brał lokalny sprzedawca węgla i bardzo dobry to węgiel. Trudno, już raz miałem taki co się mocno spiekał, a zamiast popiołu zostawała taka jakby hasza, ale dawał ciepło.
miałem taki co się mocno spiekał


@Berkel_88: no ja mam właśnie mindfuck bo wg parametrów ze sklepu PGG

Piast: Spiekalność RI: 0 - 4
Jankowice: Spiekalność RI: 20 - 65

czyli wychodzi, że piast powinien mieć bardzo małą spiekalność a według wszystkich mądrych stron spiekalność powyżej 20 nie nadaje się do pieców domowych czyli ten z Jankowic teoretycznie sie nie nadaje, dlatego nie wiem co o tym myślec bo czytalem opinie
@Ksemidesdelos: No też się tym sugerowałem, i też nie wiem jak to interpretować. Skoro sprzedają, ludzie biorą i sobie chwalą to można spróbować. Ale podkreślam, lepszy taki niż wcale lub mokry brykiet torfowy. Ja palę metodą od góry, i takim spiekającym się ciężko mi było dobrze ustawić, bo albo za mało tlenu to przygasało, a jak ciut za dużo to mocno się rozpalał i temp za wysoka w układzie. NIc, jestem
@Berkel_88 jankowice brzeszcze marcel i inne wysokokaloryczne to ciezki temat jeden będzie chwalił a drugi sobie będzie pluł w brodę, dużo zależy od mocy pieca jak dobrany do domu i te wysokokaloryczne tez dużo sadzy dają jak się pali z mała ilością tlenu

Ja zamówiłem ziemowit, kiedyś miałem i był okej taki uniwersalny jak dla mnie