Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytajzwykopem

Szukam następnej pozycji do przeczytania, polecajek.

Parę moich ulubionych i ostatnio czytanych pozycji, żeby nakreślić mniej więcej mój gust:

- „Niewyjaśnione okoliczności” i „7 wieków śmierci” Dr Richarda Shepherda
- „Ludzie”, „Prawda” i „Spisek” Toma Phillipsa
- „Factfulness” Hansa Roslinga
- „Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks” Rebecca Scloot
- „Sapiens” Y.N.Harrari
- „Pułapki myślenia” Daniel Kahneman

Spoko też była książka o tragedii na Przełęczy Diatłowa, Trupie farmy. „Niewyjaśnione”- lubię takie historyjki, ale traktuję je jako fikcję literacką, rozrywkę. W ramach zamiłowania do horroru (również dla mnie fikcja i rozrywka) przeczytałam chyba większość książek Eda i Lorraine Warren i 2 czy 3 były naprawdę fajnym, wciągającym horrorem.

Przez „Światy równoległe” Łukasza Lamża przeszłam ledwo- temat mega ciekawy i z potencjałem, ale napisany jakoś tak „meh”, bez polotu.
  • 29
  • 1
@Franekdolas23: tylko z Warrenów czytałam, bo dopiero niedawno zaczęłam. Najlepsza była pozycja (wg mnie oczywiście i z tych, które od nich czytałam) „Udręczeni”- typowa historia nawiedzenia przez demony, jak w „Obecniściach”. Zresztą o historii z książki „Udręczeni” też jest film, ale książka lepsza. Fajnie była napisana, chociaż nieco nierówno rozkładała się akcja.
„Znękany” też spoko, cała książka o innym przypadku, też nawiedzenie.
Może bym poszukała czegoś o przypadku Anneliesse Michel, ale
@hellyea: Nawet jak pisałe że w świecie chrześcijańskim księża byli topowymi samcami alfa? Albo że ludzie jedzą lody bo sa genetycznie zaprogramowani do obżerania sie wysokokalorycznym jedzeniem? Albo że pszenica udomowiła ludzi a nie na odwrót?