Wpis z mikrobloga

@ciachostko: I mężczyźni i kobiety powinni wyjechać po wojnie z powrotem do siebie odbudowywać swój naród. Chyba lepiej żeby odbudowali sobie Ukrainę i stworzyli z niej silne państwo, niż migrowali do krajów Europejskich i budowali bogactwa innych państw. Takie rozwiązanie jest lepsze dla Ukrainy.
budowali bogactwa innych państw. Takie rozwiązanie jest lepsze dla Ukrainy.


@tomo1111: Co za totalitarne myślenie, człowiek jako niewolnik państwowy? A co jest dobre dla Ukraińców? Jak ludzie nie chcą żyć w danym państwie, to niech ono sobie umrze, co za problem? Dziesiątki, setki państw i tworów państwowo-podobnych istniało i przestawało istnieć i nikt za nimi nie płacze.
będą batem zaganiać ich do odbudowy kraju w czynie społecznym?


@ciachostko: Tak samo jak teraz zaganiają na front. Ale to i tak nic nie da bo kobiety już opuściły kraj i budują sobie życie na zachodzie więc na ukrainne nie wrócą.
Oni naprawdę biorą pod uwagę takie rozwiązanie, co dalej?


@ciachostko: może inaczej - jakie mają alternatywy? Wyjazd młodych ludzi po wojnie, to dalsza redukcja ludności, w dodatku z poważną przewagą emerytów, których jakoś trzeba utrzymać, nieprawdaż? Z jakich środków? Polskich? Unijnych? Oczywiście mogą ściągnąć imigrantów, ale oni też będą chcieli wyjechać dalej, a nie żyć wśród gruzów. Nie ma dobrego wyjścia w ich sytuacji...
@gaarahokage: I jak Polska nie chce ich to niech nie przyjmuje, ale niech nie blokuje ich wyjazdu. Jakieś inne państwa pewnie chętnie przyjmą Ukraińców, cały świat ma niż demograficzny i potrzebuje pracowników.
Co za totalitarne myślenie, człowiek jako niewolnik państwowy?


@CzaryMarek: No właśnie jeśli państwo opuści populacja a to czeka Ukraine po zakończeniu działań wojennych, już wyjechały kobiety i dzieci po wojnie masowy exodus mężczyzn, to państwo jako takie przestanie istnieć. Ukraińska elita i oligarchowie nie będą mieli kim rządzić po wojnie, a państwo nie da rady utrzymać emerytów i kalek wojennych którzy zostaną. Nie będzie nawet komu odbudować zniszczeń.
@CzaryMarek:

człowiek jako niewolnik państwowy?


Jako obywatel masz swoje prawa, ale masz też obowiązki wobec państwa. Z resztą takie rzeczy jak powrót do swojego państwa na odbudowę po wojnie to raczej każdy człowiek z rigczem by to zrobił i nie ma to nic wspólnego z niewolnictwem. Patrz jak została odbudowana Polska po wojnie i w jakim miejscu jesteśmy lata po. Jakby tak wszyscy uciekli i nie chciało im się odbudowywać to
tomo1111 - @CzaryMarek: 
człowiek jako niewolnik państwowy?

Jako obywatel masz swoje...

źródło: lotn

Pobierz
@tomo1111: na mnie kiedyś Ukrainka studentka gównokierunku (stypendiobiorca) się obraziła że powiedziałem że po wojnie wszystkie powinny wyjechać i rodzić dzieci oczywiście p0lki też do mnie się rzuciły. Byłem też nazywany antyukraińcem kiedy ja wlasńie promuję proukrainskość na Ukrainie.
to państwo jako takie przestanie istnieć


@Zuben: No i trudno, już w historii to się zdarzało.

Ukraińska elita i oligarchowie nie będą mieli kim rządzić po wojnie


@Zuben: tragedia

a państwo nie da rady utrzymać emerytów i kalek wojennych którzy zostaną. Nie będzie nawet komu odbudować zniszczeń


@Zuben: A po co odbudowywać zniszczenia, skoro ludzie tam nie chcą mieszkać? Z pewnością więcej ludzi wyjechało z Ukrainy niż zostało zniszczonych
Jako obywatel masz swoje prawa, ale masz też obowiązki wobec państwa


@tomo1111: Konstytucja w wielu punktach jest sprzeczna sama ze sobą, mówi o równości wobec prawa.
Z pewnością nie postrzegam, żeby moim obowiązkiem było umieranie za jakiekolwiek państwo.

Z resztą takie rzeczy jak powrót do swojego państwa na odbudowę po wojnie to raczej każdy człowiek z rigczem by to zrobił


@tomo1111: Tak dlatego dzisiaj w USA jest 20 milionów ludzi
@CzaryMarek:

Z pewnością nie postrzegam, żeby moim obowiązkiem było umieranie za jakiekolwiek państwo.


No, ale gadamy o odbudowie. Chcesz umierać odbudowując swoje państwo?

Tak dlatego dzisiaj w USA jest 20 milionów ludzi o polskich korzeniach, a w Niemczech mieszka milion Polaków i w UK też z milion.


Tak i wszyscy za czasów drugiej wojny uciekli żeby nie odbudowywać państwa.
Nie mówię to u czasach w których w Polsce była bieda i
No, ale gadamy o odbudowie. Chcesz umierać odbudowując swoje państwo?


@tomo1111: Nie, jeżeli państwo zostanie zaatakowane to chce się schronić w bezpiecznym miejscu-> wyjechać, a jeżeli to państwo będzie zrujnowane i biedne po wojnie, to może mi się nie opłacać wracać i wtedy chciałbym zostać w tym kraju w którym się schroniłem albo wyjechać do jeszcze innego.

W przypadku Ukrainy pracy będzie dużo. Bardzo dużo rzeczy będzie do odbudowy. Wątpię żeby
Jako obywatel masz swoje prawa, ale masz też obowiązki wobec państwa.


@tomo1111: Problem jest w tym, że młode kobiety od 2 lat już poza krajem i nie będą czekać, tylko ułożą sobie życie na zachodzie. Nie będą wracać do zrujnowanego kraju bez perspektyw. Tutaj jest tak naprawdę upadek Ukrainy, kraju jeszcze przed wojną z najgorszą demografią w Europie