Wpis z mikrobloga

Zmieniłem niedawno w astrze K komplet dwumasa+sprzęgło. Zrobiłem od tego czasu z 300-400km i wczoraj zauważyłem, ze jak stoję na luzie na zapalonym silniku to slychac jakieś dziwne rzężenie, grzechotanie. Jak wcisnę sprzęgło to ustaje, jak puszczę to wraca. Czasami głośniej czasami ciszej.
Można jakoś łatwo sprawdzi co to jest?
Możliwe ze coś nie tak z sprzęgłem? Trafił się jakiś wadliwy egzemplarz lub coś złe zamontowane? Czy to coś ze skrzynia będzie? Jak robili wymianę to musieli wyciągnąć cała skrzynie i nic nie mówili żeby coś z nią nie tak było

#motoryzacja #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
@Vane1905 miałem identycznie w Ibizie też po wymianie sprzęgła. Rozkminialem co to jest ale nigdy tego nie odkryłem. Samochód sprzedany 7 lat temu ale ciekawość została. Daj znać jak rozwikłasz zagadkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@GwiazdaWschodu: @mistejk Obie rzeczy wymienione miesiąc temu przy okazji wymiany sprzęgła + dwumasy. Przeglądnąłem troche neta o Astrach nic nie znalazłem, ale na forum bmw w wątku z 2008 roku pisali, że podobne objawy dawało zużyte łożysko/wał w skrzyni. W przypadku Astr nic podobnego nie znalazłem.
No ale z drugiej strony przed remontem sprzęgła tego problemu nie było, a po remoncie to zrobiłem jedną dłuższa trase (z 300km autostrada 95% na
  • Odpowiedz