Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców mam wadę zgryzu, którą się zajmę dopiero w przyszłości.
Mianowicie górne i dolne żeby są na takim samym poziomie.
W normalnym zgryzie góra 'przykrywa dół' nie wiem ile tam cm czy coś ale przykrywa a nie jest na równi jak u mnie. Czy taką wadę da się zlikwidować tylko cofając aparatem sam dolny łuk zębowy? Nie chce absolutnie prostować zębów, bo nie czuje takiej potrzeby, chce wyeliminować jedynie wadę zgryzu, aby nie przerodziła się np. w bruksizm i niszczenie tych dolnych zebów, póki co 'nie szczękam' Pytanie czy ktoś miał do czynienia z likwidowaniem wady zgryzu używając tylko aparatu na jeden łuk?
Z góry dzięki za odpowiedzi
#stomatologia #stomatolog #zeby #lekarz
  • 2
  • Odpowiedz
@TheMexicano: nie do końca rozumiesz na czym polega leczenie ortodontyczne, przede wszystkim nie na "prostowaniu zębów", tylko na uzyskaniu prawidłowego zaguzkowania górnych zębów do dolnych. Jakie opcje leczenia są dostepne to pytanie do ortodonty.
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: To że się da to wiem, bo znajomi mieli tylko oni prostowali sam dół względem góry. U mnie jest no wada fest a nie krzywe zęby i nie zależy mi aż tak na krzywych zebach tylko likwiedacji samej wady, stąd pytam czy ktoś nie miał podobnej sytuacji do mojej. Ale tak czy siak pójdę do ortodonty i się popytam.
  • Odpowiedz