Wpis z mikrobloga

@Adaslaw: w praktyce nie ma za dużej różnicy, blik jest bezpieczny i płacenie google payem. Jak płacisz przez NFC to za każdym razem masz jakby generowany unikalny id i nawet jak ktoś go zczyta to nie da się go użyć ponownie.

Bardziej kluczowy jest sam system czyli android - czy jest aktualizowany, czy ma łatki bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@janciopan dzięki za wskazówki.

wspominasz o aktualizacjach i latkach androida. zabawne, bo właśnie te aspekty były głównymi kryteriami, kiedy wybierałem swój ostatni (i obecny) telefon :)
wybrałem Samsung Galaxy s21 fe bo ten producent, jak on twierdzi, przez kilka lat dostarcza aktualizacje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rasteris według tego co dziś czytałem, to blik zbliżeniowy już jest powszechnie używany.

i z tego co czytałem, to blik bez problemu działa w innych krajach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Uuroboros jeśli całkiem przeszedłbym na transakcje blik, to przestałbym korzystać z mojej karty kredytowej. to natomiast po roku spowodowałoby, że naliczylby mi bank opłatę za kartę kredytową z racji, że nie robię nią wystarczającej ilości transakcji.

karta kredytowa jest mi potrzebna do roznych usług, np. Uber taxi / Uber eats.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: watpie zeby blik bez problemu dzialal w innych krajach. Polska ma jedna z najnowocześniejszych technologii platniczych, blik to zreszta polski wynalazek ale za granica nie ma gwarancji ze nawet karta bedziesz mogl zaplacic. Gotowka + karta visa to najbardziej uniwersalne polaczenie jak myslisz o placeniu poza polska
  • Odpowiedz
@janciopan blikiem zbliżeniowym zapłacisz wszędzie tam gdzie zobaczysz logo MasterCard. Do tego jeśli płacisz za granicą to obowiązuje Cię kurs walut MasterCarda bez dodatkowych opłat za przewalutowanie do banku - opłaca się bardziej niż revolutami.
  • Odpowiedz
obowiązuje Cię kurs walut MasterCarda bez dodatkowych opłat za przewalutowanie do banku - opłaca się bardziej niż revolutami.


@birdland: śmiem wątpić żeby kursy MasterCarda były lepsze niż w revolucie.
  • Odpowiedz