Wpis z mikrobloga

Cześć, planuję krótką wycieczkę wokół Pirenejów pod koniec sierpnia i chciałbym dotrzeć rowerem do Andorra La Vella. Moim ostatnim przystankiem przed Andorrą będzie Savignac-les-Ormeaux, ale na mapie nie mam opcji wyboru trasy rowerowej. Czy możliwe jest dotarcie do La Vella przez El Pas de la Casa? Przez możliwe mam na myśli nie jazdę na rowerze wzdłuż otwartej autostrady z ciężarówkami tuż obok mnie. Czy istnieją ścieżki rowerowe? A jeśli nie, czy istnieje inny sposób dotarcia do kraju rowerem? Sprawdziłem niektóre drogi po stronie hiszpańskiej, ale wydaje się, że wiele z nich nie nadaje się dla rowerów szosowych.

Inne pytanie: Czy mogę pojechać rowerem z Andorra La Vella do La Seu d'Urgell, czy jest to droga wyłącznie dla samochodów?

Dzięki!

#rower #francja #hiszpania #andora #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Ramboski

do La Vella przez El Pas de la Casa


da się, ale musisz wjechać na Envralirę, tunelem pod przełęczą chyba nie puszczają rowerów. + N20 po francuskiej stronie to wąska droga, okropnie duży ruch i #!$%@? francuzcy kierowcy. ale po wjeździe do andory masz jak na zdjęciu - od razu szeroką drogę i wydzielony pas dla rowerowe. zjazd do la vella też ok, szeroka równa droga.
Imfromalaska - @Ramboski 
 do La Vella przez El Pas de la Casa

da się, ale musisz wj...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Im_from_alaska zrobiliśmy to cas de la pasa. Grubo. Ruch to jest masakra, niemiłe uczucie, nie ma miejsca dla roweru za dużo, ale piwko w Andorze smakuje dobrze. Trickiem jest zrobić to w niedzielę, bo ciężarówki nie mogą jeździć. W mieście dużo czakesow, bałem się o rower. Widoki płacą za wysiłek. Dzięki wielkie za rady!
  • Odpowiedz